Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Harranda Tarihimiz Harabeleşiyor

Harranda Tarihimiz Harabeleşiyor

Giriş Tarihi: 9 Haziran 2011 Perşembe 23:00
Harranda Tarihimiz Harabeleşiyor


Profesyonel Fotoğraf Sanatçıları Derneği Harranda Bulunan İlk İslam Üniversitesi ve Tarihi Gözlemevi evinin harabe olmaya yüz tuttuğunu belirtti.
Profesyonel Fotoğraf Sanatçıları Derneği adına yazılı bir açıklama yapan Dernek Başkanı Yasin Küçük; “Harranda Bulunan İlk İslam Üniversitesi ve Tarihi Gözlemevi evinin Ülkemiz ve Şanlıurfa’nın tanıtımı konusunda yeri tartışılmaz, ama maalesef yıllardır bakımsızlık ve başıbozukluklardan kaynaklanan ihmallerden dolayı tarihi Gözlem evi yıkılmaya yüz tutmuş durumdadır.
Profesyonel Fotoğraf Sanatçıları Derneği olarak geçen hafta Harran’a yaptığımız bir gezide bizi derinden yaralayan çarpıcı vakalarla karşılaştık. Bunlardan birisi Tarihi Gözlemevinin yıkılmaya yüz kareleri olmuştur. Fotoğraflarda bu yıkılmaya ayrıntıları ile görülecektir.
Ayrıca sit alanı olan bu bölge fotoğraflarda görüleceği üzere kanalizasyon tesisatları olmadığında evlerdeki atık sular dışarıya akıtılmakta hem sağlık açısından hem de, önemli bir sit alanı olan bu alanda çirkin bir görüntü vermektedir.
Tüm yetkilileri Tarihi Harran kalesi çevresindeki bu sağlıksız duruma karşı duyarlı olmaya tarihimize ve kültürümüze Sahip çıkmaya davet ediyoruz.
Profesyonel Fotoğraf Sanatçıları Derneği olarak; tarihe sanata ve kültüre olan sorumluluğumuzu bu vesile ile kamuoyuna duyuruyoruz Sorun çözülene kadar Konunun takipçisi olacağımız Halkımıza saygı ile arz ederiz” dedi.
www.balikligol.com

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz

Birecik'te Sahnelendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com