Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Harranda Kürdoloji seneye açılacak

Harranda Kürdoloji seneye açılacak

Giriş Tarihi: 21 Şubat 2010 Pazar 14:41
Harranda Kürdoloji seneye açılacak

Göbeklitepe gezisinde Yök Başkanı Özcan`a, Harran Üniversitesi Rektörü İ.Halil Mutlu, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Yavuz Coşkun, Gazikent Üniversitesi Rektörü İbrahim Özdemir, Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Başkanı Yardımcı Doç. Dr. A. Cihat Kürkçüoğlu eşlik etti. Göbeklitepe`nin tarihini Yardımcı Doç. Dr. Cihat Kürkçüoğlu`dan dinleyen YÖK Başkanı Özcan, Göbeklitepe`ye hayran kaldığını ifade etti.


Göbeklitepe gezisinin ardından Üniversite kampusunda göl manzarası karşısında öğle yemeği yiyen YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, Daha sonra ailesi ile birlikte Balıklıgöl`e geçerek balıklara yem atarak Balıklıgöl'ün tarihi hakkında bilgi aldı. Burada gazetecilere yaptığı geziler hakkında bilgi veren Başkanı Yusuf Ziya Özcan, önceki yıl Şanlıurfa'ya geldiğini belirterek, " Şanlıurfa Harran üniversitesinin çok değiştiğini söyleyebilirim. Rektörümüz son derece hızlı bir ilerleme kaydederek, tüm eksiklikleri tamamlamış. Gerçekten Harran Üniversitesi övünecek bir hale gelmiş. Tek eksik kaldığı husus şehir ile Üniversite arasındaki ulaşımın sağlanması. Bu yol arasındaki raylı sistemin olması gerekiyor. Mardin Üniversitesi için artık Türkiye`de yaşayan diller diye bir enstitüsü kurulmasının ve onun altında işte Arapça, Farsça, çeşitli ne kadar dil varsa onların Anadolu`da konmasını istedik. Zannediyorum yakın zamanda Mardin Üniversitesi`nde öyle bir şey başlayacak. Rektör Hocamız isterse burada da başlayabilir. Yakında Artuklu Üniversitesi başlayacak. Eğer rektörümüz isterse Şanlıurfa`da da bu kurulabilir. Mesela hoca ve diğer sıkıntıları aşmak için bir iki dönem seçmeli ders biçiminde başlayabilir. Eğer talep varsa devam edilir. Sonrasında merkez, enstitü açılabilir.` Dedi. Danıştay`ın iptal ettiği katsayı kararına ilişkin sorularına yanıtlayan YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, `Bu soruna daha basit bir sistem düşünüyoruz. 4 Mart`ta toplantımız var. Orda son halini verip genel kurula getireceğiz. 18 Mart`ta genel kuruldan geçerse özeliklerini basına açıklayacağız` şeklinde konuştu.

Cengiz CENGİZ / Sembol

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Uluslararası İslâm Bilgeleri Zirvesi Şanlıurfa’da düzenlenecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com