Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa GAP Harrana su verilmeye başlandı

Harrana su verilmeye başlandı

Giriş Tarihi: 20 Mart 2010 Cumartesi 16:03
Harrana su verilmeye başlandı

Sabah saatlerinde gerçekleştirilen törene Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, DSİ XV. Bölge Müdür Vekili Uğur Büyükhatipoğlu, şube müdürleri ve sulama birlik başkanları katıldı.

Kontrol merkezinde Uğur Büyükhatipoğlu'ndan sulanan alan ve kanal hakkında bilgi alan Vali Nuri Okutan daha sonra kanalda incelemede bulundu.

Yetiştirilecek ürünlerin suya ihtiyaç duyması ve sulama birliklerinin bu doğrultudaki istekleri sebebiyle kanallara sulama suyunu bırakmayı 6 gün erkene aldıklarını söyleyen Vali Nuri Okutan, "Bugün hep birlikte Harran Ovasına suyu saldık. Bereketli Harran Ovasına yıllardır, su bırakılıyor ve Harran Ovası bu suyla hayat buluyor. Bu gün de 6 gün öne alarak bu işlemi başlattık. Bu yıl her ne kadar bol yağmur aldıysak da, sulama birlik başkanları, çiftçilerimizin isteği doğrultusunda suyu erken bıraktık. Saniyede yaklaşık 40 metre küp su bıraktık. Sulama ihtiyacı giderilince tekrar kesip, ihtiyaca göre tekrar bırakacağız. Bu yıl verimi daha çok bekliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Bereketli yıllara, günlere vesile olmasını diliyorum" dedi.

Bu arada Vali Nuri Okutan bereket olsun diye her yıl DSİ Kontrol Merkezinde görev yapan personel tarafından yapılan âdeti yerine getirerek, kanala 1 lira attı.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com