Advert
Advert
Advert

Harran ve Akçakalelilerden Arka Sokaklar Dizisine Tepki

Arka Sokaklar dizisinin kimi bölümlerinin "terör" vurgusuyla Şanlıurfa'nın Harran ve Akçakale ilçesinde çekilmesine bölge halkı tepki gösterdi.

 Harran ve Akçakalelilerden Arka Sokaklar Dizisine Tepki
 Harran ve Akçakalelilerden Arka Sokaklar Dizisine Tepki admin

Yeni sezon bölümlerinin çekimi için Şanlıurfa'nın Harran ve Akçakale ilçesine gelen "Arka Sokaklar" dizisi oyuncuları ve senaristine sosyal medyadan tepki yağdı.

"Arka Sokaklar" dizisinin kimi bölümlerinin "terör" vurgusuyla Şanlıurfa'nın Harran ve Akçakale ilçesinde çekilmesine bölge halkı tepki gösterdi.

Arka sokaklar adlı dizi, önümüzdeki sezon için çektiği bölümlerinde "terör örgütleriyle" çatışmalara girip bölge halkını kurtardığı senaryosunun oynandığını belirten Harran ve Akçakaleliler, kendi şehirlerinin "terör yuvasıymış" gibi lanse edilmesinin kabul edilemez olduğunu sosyal medyadan gösterdikleri tepkiyle dile getirdiler.

Dizide Harran'ın bir mahallesinde "terör gruplarının" barındığı ve bu bölgede teröristlere karşı polis tarafından müdahale ediliyormuş gibi gösterilmesi ve gerçekte bölge insanının hiç bir "terör grubuyla"  bağlantısının olmadığını belirten Harran ve Akçakaleliler, dizinin oyuncularına, senaristine ve yapımcısına tepki gösterdiler.

Dizinin çekildiği bölgenin çok eski yerlerim yerleri olduğunu, kültür ve edebiyatla yoğrulduğunu, medeniyetleri barındırdığını belirten bölge halkı, buraların "terörizmle" anılmasına neden olacak görüntülerin yayınlanmamasını istediklerini ifade ettiler.

Bu soruna kentteki yetkililerin müdahil olması gerektiğini belirten bölge halkı, dizinin çekimlerinin durdurulmasını, çekilen bölümlerinin de yayınlanmaması gerektiğini söylediler.


Kaynak: https://ilkha.com/haber/60360/arka-sokaklar-dizisine-harran-ve-akcakalelilerden-tepki

 

erka sokaklar urfa arka sokaklar harran arka sokaklar akçakale arka sokaklar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Taşeron'nun kadroya geçmesi nasıl olacak? işte son hali
Taşeron'nun kadroya geçmesi nasıl olacak? işte son hali
DAEŞ’in giremediği tek ilçe
DAEŞ’in giremediği tek ilçe