Advert
Advert
Advert

Harran Üniversitesinin Rektör Adayı Ramazan Taşaltın çalışmalarına hız verdi

Harran Üniversitesi Rektör adayı Prof. Dr. Ramazan TAŞALTIN, YÖK Yürütme Kurulu üyesi Prof. Dr Abdullah ÇAVUŞOĞLU’nun seçim süreci ile ilgili istişarelerde bulunmak üzere Harran Üniversitesini ziyaret etmesinden sonra kendisinde ve birçok değerli akademisyenlerden oluşan kanaat ile çalışmalarına hız verdi.

Harran Üniversitesinin Rektör Adayı Ramazan Taşaltın çalışmalarına hız verdi
Harran Üniversitesinin Rektör Adayı Ramazan Taşaltın çalışmalarına hız verdi

İTÜ,Elektronik ve Haberleşme Bölümünü mezunu olan Prof. Dr. Ramazan TAŞALTIN . Yüksek Lisans ve doktorasını da İngilterede Tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesinde 11 yıl Yardımcı Doçent ve Doçent olarak calışan Prof. Dr. Ramazan TAŞALTIN Uçak ve roket kontrol sistemleri, mekanik sistemlerde titreşim analizi, Ses ve görüntü sinyallerinin analizi, yapay zek teknikleri konusunda makaleler yazdı ve bu konularda yurt dışı ve yurt içi dergilerde hakemlik yaptı. Endüstriel kontrol sistemleri, robotik sistemler, bilişim teknolojileri, bilgisayarda şifreleme algorıtmaları konusunda özel firmalara danışmanlık yaptı.
2010 yılından bu yana Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Bölüm Başkanlığı görevini yürüten TAŞALTIN, 2011 yılından bu yana ŞANLIURFA KOSGEB, Bilim Kurulu Üyeliği de yapıyor. Aynı zamanda TUBİTAK'da uçak ve roket kontrol sistemleri konusunda danışmanlık hizmeti de vermektedir.
Prof. Dr. Ramazan TAŞALTIN seçim ile ilgili görüşlerini şöyle ifa etti; “Sizlerin de bildiği üzere, 12 Mart perşembe günü üniversitemiz için rektörlük seçimleri gerçekleştirilecektir.
Üniversitemizin saygın bir konuma ulaştırılması, bölgesine ışık tutan bir yapıda olması, ancak ve ancak, özgür akademik ortamı olan, yetki ve sorumlulukları/ dengeli dağıtan, hızlı çözümler üreten, bütünleştirici, akademik değerlere ve liyakate birincil öncelik veren, her türlü farklılığın zenginlik olduğu inancını taşıyan yeni bir anlayış ile mümkündür.
Ekonomide, ticarette kıyasıya rekabetin hâkim olduğu günümüz dünyasında, üniversiteler bulundukları bölgenin lokomotifi olmalıdır. Batı dünyasında olduğu gibi üniversitelerimiz gerek sosyal alanlarda gerekse teknik alanlarda bir fikir üretim merkezi olarak çalışmak zorundadır. Üniversitelerimiz bu asli görevlerini yapmadan Yeni Türkiye hedeflerine ulaşmamız mümkün olamayacağının” altını çizen Prof. Dr. Ramazan TAŞALTIN;
“Üniversitemizin ziraat bölgesinin merkezinde olması, bölgemizin Ortadoğu coğrafyasına sınır olması, bizim üniversitemizin önemini bir kat daha artırmaktadır. Üniversitemizi daha iyi bir konuma ulaştıracak olan lokomotif güç akademisyenlerimizdir. Akademisyenlerimizin önündeki engellerin aşılması birincil önceliktir.” dedi
“Yeni Türkiye hedefleri doğrultusunda üniversitemizi hak ettiği yere taşımak için daha fazla sorumluluk almak gerektiğini” ifade eden TAŞALTIN;
“Sürecin gerek üniversitemizi, gerekse mensuplarını yıpratacak, saygınlığına ve güvenirliğine gölge düşürecek söylem ve davranışlardan uzak, bilim insanına yakışır bir olgunlukta geçeceğine inanıyor, bu vesile ile en iyi dileklerimle saygı ve sevgilerimi sunuyorum.Diğer aday arkadaşlarıma da başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Harran Üniversitesi Rektör Adayı prof. Ramazan Taşaltın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır