Advert
Advert
Advert

Harran Üniversitesinin Öğrenci sayısı 25 Bini geçti

Şanlıurfa'nın tek üniversitesi olan Harran Üniversitesinin öğrenci potansiyelinde dikkat çeken artış var. Peki Harran Üniversitesinin öğrenci sayısı ne kadardır? üniversitenin öğrenci potansiyeli ve kız erkek sayısının tüm detayları haberimizde...

Harran Üniversitesinin Öğrenci sayısı 25 Bini geçti
Harran Üniversitesinin Öğrenci sayısı 25 Bini geçti admin

Harran Üniversitesinin öğrenci sayısını gösteren tablo. 

ön lisans, lisans ve lisansüstü ile birlikte bir de yabacı uyruklu öğrencisiyle beraber bugün Üniversitede eğitim gören öğrenci sayısı 25 Bin 375 kişidir. 

 
 

 Harran Üniversitesi’nin önemli bir öğrenci potansiyeline sahip olduğunu göstermesi bakımından kayda değerdir. İlerleyen dönemlerde, uzaktan ve açık öğretim temelli öğrenci alımının da planlanması beklenmektedir.

Diğer yandan Harran Üniversitesi’nde öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilerin mevcudiyeti üniversitenin uluslararasılaşması yönünde attığı önemli adımlardan birinin göstergesidir.

 Harran Üniversitesi’nin araştırma-geliştirme konusunda bölge yapısına paralellik gösterdiğinin bir ifadesidir. Diğer bir ifadeyle, bu durum bölgenin gelişme ve kalkınmaya açık olduğu gibi, üniversite olarak da Harran Üniversitesi’nin gelişmeye açık bir üniversite olduğunu göstermektedir. Bununla birlikte, üniversite bünyesinde halen yapımı devam eden birden fazla eğitim yerleşkesinin mevcut olması, eğitim alanlarının da orta ve uzun vadede artacağını ortaya koymaktadır.

Harran Üniversitesi’nde, ilçelerde yer alan bazı Yüksekokul ve Fakültelerin ve diğer merkezi yerleşkelerde yer alan eğitim birimlerinin kendilerine ait fiziki mekânlarının olmaması fiziksel altyapı konusundaki en önemli eksikliği oluşturmaktadır. Bununla birlikte üniversite bünyesinde sosyo kültürel merkez ve yaşam alanlarının (Öğrenci Yaşam Merkezi faaliyete geçmiş olmakla birlikte Kongre Merkezi, Kültür Sanat Merkezi, Personel Lojmanlarının mevcut yetersizliğini halen korumaya devam etmesi nedeniyle) yeterli olmaması fiziksel altyapı konusundaki sorunlar içerisinde değerlendirilebilir. 

Harran Üniversitesinin öğrenci sayısı Harran Üniversitesi uzaktan öğrenim Harran Üniversitesi açık öğretim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle