Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Harran Üniversitesinin acı günü, Prof. Hasan Hüseyin Tunçbilek hayatını kaybetti

Harran Üniversitesinin acı günü, Prof. Hasan Hüseyin Tunçbilek hayatını kaybetti

Geçirdiği beyin kanamasından dolayı 20 gündür memleketi Afyonda özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde bulunan Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. Hüseyin Tunçbilek vefat etti.

Giriş Tarihi: 8 Temmuz 2013 Pazartesi 11:18
Harran Üniversitesinin acı günü, Prof. Hasan Hüseyin Tunçbilek hayatını kaybetti

Uzun yıllar Şanlıurfa’da bulunarak birçok hizmetlere imza atmış, üniversitenin çeşitli kademelerinde görev yapmış olan Prof.Dr. Hasan Hüseyin Tunçbilek’in cenazesi İstanbul’da defin edilecek.

Merhuma Allah’tan rahmet kederli ailesine ve mesai arkadaşlarına baş sağlığı dileriz.


Prof. Dr. Hasan Hüseyin Tunçbilek kimdir.

1951 yılında Afyon'un Sinan paşa Kazası’nın Savran Kasabası’nda doğdu. İlk tahsilini Savran'da yaptı. Ardından hıfzını ikmal etti ve bu arada özel Arapça dersleri aldı. 1972 yılında Konya İmam-Hatip Okulu'ndan mezun olduktan sonra, 1973 yılında Muğla Turgut Reis Lisesi'ni dışarıdan bitirdi. Diyanet İsleri Başkanlığı bünyesinde iki yıla yakin Kur'an Kursu öğretmenliği ve imam-hatiplik yaptıktan sonra, 1974 yılında girdiği Ürdün Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi'nden 1978'de mezun oldu. Öğrenciliği esnasında Ürdün'ün başkenti Amman'da Vakıflar Bakanlığı bünyesinde imamlık görevinde bulundu. Lisansüstü çalışmalarına başladığı Mekke Ümmü'l-Kurâ Üniversitesi'nde Kelâm Dalı’nda 1990 yılında doktorasını tamamlayıp yurda döndü. 1992 yılında Harran Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi'nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. 12.04.2004 yılında Doçentlik unvanını aldı. Arap Dili ve Belâgati Anabilim Dalı Başkanlığı ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcılığı da yapmış olan H. Hüseyin Tunçbilek, halen ayni fakültede Kelâm Anabilim Dalı Başkanlığını yürütmektedir. Evli olup dört çocuk babasıdır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com