Advert
Advert
Advert

Harran Üniversitesine Yabancı Öğrenci İlgisi!

Şanlıurfa Harran Üniversitesi’ne kayıt yaptıran yabancı uyruklu öğrenciler ders başı yaptılar.

Harran Üniversitesine Yabancı Öğrenci İlgisi!
Harran Üniversitesine Yabancı Öğrenci İlgisi!İki yıl önce 13 kontenjanla ilk defa yabancı uyruklu öğrenci almaya başlayan Harran Üniversitesi, bu yıl üniversite rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu’nun girişimleri ile bu sayıyı 64’e çıkardı.
18’i bayan olan bu öğrenciler, Irak, Suriye, Kazakistan, Tacikistan, Ukrayna, Gine, Lübnan, Rusya, Kenya, Tanzanya, Yemen, Kongo, Kamerun, Afganistan, Suriye, Cubiti, Almanya, Irak, Filistin, Azerbaycan, İran, Ürdün, Türkmenistan, Sudan, Orta Afrika Cumhuriyetleri, Gana, Kırgızistan, Filipinler gibi ülkelerden geldiler.
Harran Üniversitesi ve Şanlıurfa’dan memnun oldukları gözlenen öğrenciler kısa zaman içinde arkadaşlarına uyum sağladılar.
Hükümet burslusu ve yabancı uyruklu öğrenci statüsünde gelen öğrenciler üniversitenin tıp, mühendislik, iktisat, ilahiyat, ziraat fakülteleri ve hemşirelik yüksekokulunda öğrenimlerini sürdürüyorlar.
Yabancı uyruklu öğrencilerle bir araya gelip, sohbet eden üniversite rektörü Prof.Dr. İbrahim Halil Mutlu öğrencilerle birlikte yemek yeyip, hatıra fotoğrafı çektirdi.
Üniversite rektörü Prof.Dr. İbrahim Halil Mutlu konu ile alakalı yaptığı açıklamada;

“2011-2012 eğitim öğretim döneminden itibaren 13 kontenjanla ilk defa yabancı uyruklu öğrenci alımına başlanmıştır. Bugün itibariyle 64yabancı uyruklu öğrenci üniversitemizde öğrenim görmekte olup bu sayının her yıl artacağını bekliyoruz. Ayrıca dünyanın önde gelen üniversiteleri ile işbirliği anlaşmaları yapmak suretiyle dünyayla entegre bir üniversite olma yolunda büyük mesafeler katettik.”dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu