Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Harran Üniversitesine Sosyoloji bölümü açılsın

Harran Üniversitesine Sosyoloji bölümü açılsın

Şanlıurfa’nın tek Üniversitesi olan ve dünyanın ilk üniversitesi sayılan Harran Üniversitesinde Sosyoloji Bölümünün olmamasından dolayı Şanlıurfa’ya sosyal anlamda faydalı olmadığı ifade ediliyor.

Giriş Tarihi: 17 Ekim 2011 Pazartesi 15:06
Harran Üniversitesine Sosyoloji bölümü açılsın
Konuyla ilgili yaptığı çalışmaları anlatan Şanlıurfa Sembol Gazetesi Köşe Yazarı Mehmet Emin Kızılelma; “Harran Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nihat Dilsiz ve Sosyolog Yard. Doç. Şevket Ökten ile görüştüm. Şanlıurfa’da Sosyoloji bölümü açık ama işlevsiz. Şanlıurfa STK’ları bu bölümün tam olarak faaliyete geçmesi için talepte bulunmalılar. Çünkü Şanlıurfa’daki töre cinayetleri ve kadına yönelik şiddet olmak üzere bir çok problemi sosyologlar çözümüne büyük katkıları olur” dedi.Harran Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nihat Dilsiz; “Bölümümüz zaten açık. Bölümün öğrenci alabilmesi için sosyolojide doçentlik ya da yardımcı doçentlik yapmış birinin gelip bölümü açması lazım ve en az iki tane öğretim görevlisinin olması lazım” diyerek öğretim üyelerin eksikliğinden dolayı faaliyete geçiremediklerini belirtti.Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi/ Sosyolog Yard. Doç. Şevket Ökten: “Biz de bölümün açılması için gayret ediyoruz. İnşallah yakın bir zaman içinde bölüm açılacaktır” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Valiliği harekete geçti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com