Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Harran Üniversitesine Rektör Atanması

Harran Üniversitesine Rektör Atanması

Şanlıurfa Harran Üniversitesine kimin Rektör olarak atanacağı merak konusu olurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugüne kadar en çok oyu alan 9 rektör adayı yerine 2. ve ya 3. kişiyi atadı.

Giriş Tarihi: 26 Mart 2015 Perşembe 23:13
Harran Üniversitesine Rektör Atanması

 

Birinciler üçüncü oluyor
Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasından bu yana tam 34 üniversitede rektör seçimleri yapıldı. YÖK Erdoğan’a yolladığı 34 üniversitenin 12’sinin listesinde değişiklik yaptı. En çok oyu alıp birinci olan adayı ikinci ya da üçüncü sırada Erdoğan’a yolladı.

Dokuzda bir
Listesinde değişiklik yapılan 12 üniversiteden 9’unda Erdoğan en çok oyu alan aday yerine YÖK’ün birinci sıraya yerleştirdiği adayı atadı. Sadece Kafkas Üniversitesi’nde en çok oyu almasına karşın YÖK tarafından ikinci sıraya konan Sami Özcan, Erdoğan tarafından atandı.

Harran Üniversitesinde de gelenek değişmeyecek mi?

YÖK Şanlıurfa Harran Üniversitesinden giden 6 kişilik listede'de 98 oyla seçimlerde birinci olan Mehmet İriradım'ı 1. sırada Cumhurbaşkanına gönderirken, 2. sırada 67 oy alan iki adayı es geçerek 4. sıradaki Abdullah Ekinci'yi 2.'ci, 5. Sıradaki Ramazan Taşaltın'ı ise 3. sırada Cumhurbaşkanlığına gönderdi.

İŞTE SEÇİM TABLOSU

Rektör kim olacak?

Harran üniversitesinde merakla beklenen rektör atanmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kimde karar kılacağı kamuoyunda tartışılıyor. Üniversitedeki Eski Rektör Halil Mutlu'ya yakınlığı ile bilinen Rektör adayı Mehmet İriadam mı atanacak? Yoksa AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Aday adayı Abdullah Ekinci ve Ramazan Taşaltın ikilisinden birisi mi atanacak?

www.balikligol.com

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Müdür Veysel Tipioğlu çağrıya sessiz kalmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com