Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Harran Üniversitesine örnek olabilir mi?

Harran Üniversitesine örnek olabilir mi?

Elazığ Belediyesi Türkiye'de bir ilke imza atarak üniversite öğrencilerine bedava toplu taşıma imkanı sağladı. Bu imkanı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sağlaya bilir mi? Elazığ'daki bu proje Şanlıurfa Harran üniversitesine öğren olabilir mi?

Giriş Tarihi: 1 Mart 2016 Salı 08:47
Harran Üniversitesine örnek olabilir mi?

Şanlıurfa'nın bu gibi projelere daha çok ihtiyal olduğu aşikarken Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin bu konuda atacağı adım merak konusu oldu.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ÜCRETSİZ ULAŞIM

Haber7.com'a konuşan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 16 bin üniversite öğrencisine ücretsiz ulaşım imkanı sunduklarını ve bunun Türkiye’de bir ilk olma özelliğine sahip olduğunu belirtti.  Yanılmaz, "Elazığ’da 40 bin üniversite öğrencisi var, bu öğrencilerden ikametgâhını Elazığ'a getirip başvuran tüm öğrencilerimiz faydalanabiliyor. Güzergâh ve kullanım hakkında bir sınır yok. Amacımız özellikle Elazığ dışından gelen öğrencilerimizin ilimizin tüm güzelliklerini, tarihini, kültürünü, sanatını görüp gezip faydalanabilmesidir. Bunun ekonomi açısından da büyük bir katkısı oldu. Öğrencilerimiz ulaşım ücreti olmasın diye üniversitelere yakın evleri tercih ederken şimdi ücretsiz olduğu için uzak yerlere gitmeye başladılar, böylece gittiği yerin ekonomisini de canlandırmış oldular” dedi.

URFA İÇİN ÇOK DAHA ÖNEMLİ!

İnanç ve tarihi turzimi açısında dünyanın sayılı kentleri arasından olan, Göbeklitepe ile birlikte Dünya tarihine yön veren Şanlıurfa'nın bunun gibi bir projeye daha çok ihtiyacı var. Şanlıurfa dışından gelen öğrencilerimizin Şanlıurfa'nın  tüm güzelliklerini, tarihini, kültürünü, sanatını görüp gezip faydalanabilmesi ve her birinin okulları bittiğinde birer gönüllü kültür elçisi olmaları açısından çok faydalı bir proje olabilir.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com