Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Harran Üniversitesinden O siteye yalanlama

Harran Üniversitesinden O siteye yalanlama

Harran Üniversitesi Şanlıurfa’da yayın yapan yerel bir internet sitesinde yer alan habere açıklama yaptı. Üniversiteden yapılan açıklamada; "Rektörümüz Prof. Dr. Ramazan Taşaltın ve kurumumuzu yalan yanlış haberlerle hedef gösterdiği aşikâr olan bu internet sitesi hakkında yasal tüm haklarımızı kullanacağımızı belirtir, kamuoyuna saygılarımızı sunarız" denildi.

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2016 Salı 13:20
Harran Üniversitesinden O siteye yalanlama

Konuyla ilgili olarak Harran Üniversitesinden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

YALAN HABERE AÇIKLAMA
Şanlıurfa’da yayın yapan yerel bir internet sitesinde yer alan “Harran Üniversitesinde Bir İstifa Depremi Daha” başlıklı haberin içeriğinin tamamı yalan yanlış ve yıpratma amaçlıdır
Haberde iddia edildiğinin aksine kurumumuzda Rektör yardımcısı olan Prof. Dr. Şerafettin Çelik, hala görevinin başındadır. Ve hiçbir yetki kısıtlaması yapılmamıştır. Bununla birlikte kısa bir süre önce Rektör Yardımcılığı görevinden ayrılan Prof. Dr. Ercan Yeni’nin de bazı yetkilerini geçici olarak kullanmaktadır.
Yine haberde, “ERCAN HOCANIN YERİNE AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİNDEN TRANSFER” ara başlığıyla verilen detayda belirtilen “Harran Üniversitesi rektör yardımcılığından istifa eden Prof. Dr. Ercan Yeni’nin yerine Afyon Kocatepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Ali Sarıışık transfer edildi” detayı da tamamen yıpratma amaçlıdır. Prof. Dr. Ali Sarıışık Mühendislik Fakültesi dekanlığı görevini yürütmektedir.
HABER ÇELİŞKİLERLE DOLUDUR!
Haberin başlığında “istifa depremi” haberin alt spotunda; “Bir rektör yardımcısının daha istifa haberi geldi” haberi içeriğinde ise “Harran Üniversitesi rektör yardımcısı Prof. Dr. Şerafettin Çelik’in istifasını isteyen Rektör Taşaltın, henüz isteğine cevap alamadı. Rektör yardımcısı Prof. Dr. Şerafettin Çelik’in istifa dilekçesini vermemesi üzerine Rektör Taşaltın, Şerafettin Çelik’in bütün yetkilerini aldı” deniliyor. Çelişkilerle dolu bu yalan ve yanlış haber, kurumumuzu yıpratma amaçlı olduğu aşikârdır.
Harran Üniversitesi olarak, Rektörümüz Prof. Dr. Ramazan Taşaltın ve kurumumuzu yalan yanlış haberlerle hedef gösterdiği aşikâr olan bu internet sitesi hakkında yasal tüm haklarımızı kullanacağımızı belirtir, kamuoyuna saygılarımızı sunarız.

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com