Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Harran üniversitesinden kalp hastalarına erken teşhis

Harran üniversitesinden kalp hastalarına erken teşhis

Harran Üniversitesi Kardioloji Ana Bilim Dalında, Kalp Hastalıklarında Erken Teşhis Ve Tanı Koyma Konusunda Oldukça Etkili Olan Vücut Analiz Cihazı, Ritm Bozukluklarını Anında Tesbit Eden Kayıt Cihazı Ve Stiffness Ölçüm Cihazları Faaliyete Girdi.

Giriş Tarihi: 26 Haziran 2013 Çarşamba 16:56
Harran üniversitesinden kalp hastalarına erken teşhis

Üniversitenin Yenişehir yerleşkesi polikliniklerinde faaliyete giren cihazlardan analiz cihazı, hastanın metabolizma yaşını gösterip, insan vücudundaki yağ dağılım oranlarını, kemik ve kas ağırlıklarını göstererek olası gelecek bir kalp hastalıklarının önceden habercisi olma özelliğini taşıyor.
Yanı sıra hizmete giren kalp çarpıntılarını anında tespit eden 40 gr. ağırlığında iki elektrotla kolayca kayıt yapabilen hastanın kalp çarpıntısını anında kayıt yapabilen kayıt cihazı, ritim bozukluklarında önemli bir tespit cihazı olma özelliğini taşıyor.
Bunlarla birlikte alınan stifness ölçüm cihazı hastaların kalp damar yaşlarını tespit edip, insan yaşantısına yön verebilecek ön tanılar tespit etmektedir.
Üniversite kardiyoloji ABD Başkanı ve Şanlıurfa Tabip Odası başkanı Prof.Dr. Recep Demirbağ yaptığı açıklamada; “Kalp hastalıkların önceden tespiti çok önemlidir. Alınan bu cihaz ve aparatlarla kalp hastalıklarında tanı koyma, hastanın yaşam şeklinin düzenlenmesinde oldukça önem arz etmektedir.” Dedi.
Kardiyoloji ana bilim dalı olarak branşlarında gelişen teknolojiyi yakından takip ettiklerini ve gelişimleri hastalarıyla paylaştıklarını ifade eden Dr. Demirbağ, bölüm olarak batı standartlarında olduklarını ifade ederek, bu tür sıkıntı çeken hastaların üniversite araştırma ve uygulama hastanesine başvurabileceklerini söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com