Advert
Advert
Advert

Harran Üniversitesi'nden Güldüren Hata

Harran Üniversitesi tarafından bu yıl 13'üncüsü düzenlenen bahar şenlikleri için hazırlanan afişte konser vereceği duyurulan popçu Zeynep Dizdar'ın yerine Reyhan Karaca'nın fotoğrafının konulması herkesi şaşırttı.

Harran Üniversitesi'nden Güldüren Hata
Harran Üniversitesi'nden Güldüren Hata
Afişi görenler şaşkınlığını, "Zeynep Dizdar yerine Reyhan Karaca mı konser verecek?" şeklinde dile getirirken, Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, yanlışlık yapılmış olabileceğini söyledi.

Harran Üniversitesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen bahar şenliklerinin 13'üncüsü bugün başladı. 5 gün sürecek olan şenliklerde, Zeynep Dizdar, Feridun Düzağaç, Mahmut Tuncer ve Fate konseri düzenlenecek, bazı gazeteci, yazar ve televizyoncular söyleşi düzenleyecek.

Şenlikler için hazırlanan, üniversite ve kentin değişik noktalarına asılan afişler ise görenleri şaşırttı. Şenliklere katılacak ünlü isimlerin fotoğrafları ile isimlerinin yazılı olduğu afişte, altında Zeynep Dizdar'ın isminin yazılı olduğu fotoğrafın sanatçı Reyhan Karaca'ya ait olması herkesi şaşırttı. Bu yanlışlık görenleri şaşırtırken öğrenciler ve vatandaşlar, "Zeynep Dizdar'ın ismi yazılı ama fotoğraf Reyhan Karaca'ya ait. Zeynep Dizdar'ın konser vereceği duyuruldu ama fotoğrafa bakınca kafamız karıştı" yorumunu yaptı.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu ise konuyla ilgili bilgisinin bulunmadığını söylerken, "Bu konuda bilgim yok ama yanlışlık yapılmış olabilir" dedi. Üniversitenin afişte yaptığı karışıklık, sosyal paylaşım sitelerinde de konu oldu. Üniversite öğrencileri, yapılan bu yanlışlığı esprili bir dille kaleme alırken, bazı kullanıcıların, "Mahmut Tuncer'in yerine de İbrahim Tatlıses olsaydı" şeklinde yorum yaptıkları görüldü.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!