Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Harran Üniversitesinde Yalın Üretim Teknikleri Anlatıldı

Harran Üniversitesinde Yalın Üretim Teknikleri Anlatıldı

Harran Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünde, Avrupa Birliği Erasmus + Projesi kapsamında Yalın Üretim Teknikleri anlatıldı.

Giriş Tarihi: 24 Şubat 2016 Çarşamba 13:29
Harran Üniversitesinde Yalın Üretim Teknikleri Anlatıldı

Avrupa Birliği Erasmus+ programı ” İyi Uygulamaların Değişimine Yönelik Stratejik Ortaklıklar“ kapsamında Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliğinin stratejik ortak olduğu Yaparak öğrenme ve öğrenerek yalın üretime etkili yaklaşım başlıklı projenin ilk bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Proje sorumluları, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Hüsamettin Bulut ve Yrd. Doç. Dr. İsmail Hilali projeyi anlatıp, yalın üretim ile ilgili sunumlar yaptılar. Toplantıya Harran Üniversitesi akademisyenleri ve Şanlıurfa Sanayisinde çalışan Mühendisler katılım gösterdi.

Toplantıda karşılıklı bilgi alış-verişinde bulunulduğunu dile getiren Prof. Dr. Hüsamettin Bulut; “Üniversite-Sanayi işbirliği ve bilginin yaygınlaştırılması açısından bu tür faaliyetlerin tekrarlanması hedeflenmektedir. Yalın üretim, her türlü verimliliğin önemli olduğu günümüzde, yalın üretim veya yalın düşünme teknikleri, sanayiden hizmet sektörüne kadar birçok uygulamada kullanılmaktadır. Yalın üretim ve düşüncede, ürüne veya hizmete değer katmayan işlem, işçilikteki, malzemedeki ve enerjideki her türlü israfın kaldırılması temel amaçtır” diye konuştu. 

Projenin ana yürütücüsü İtalya’dan CENTOFORM Kurumu olup proje stratejik ortakları Polonya’dan Polonya Üniversitesi, Belçika’dan Belçika Üniversitesi, Norveç’ten Norveç Üniversitesi, Romanya’da Mirsa Yüksek Okulu Türkiye Volvo Araba Şirketi, Ertekin Motor ve Pompa San. Ve Tic. A.Ş. ve İtalya FAVA Uluslararası Şirketi Proje kapsamında lean tasarım ürünleri yapılacak, eğitim kursları düzenlenecek ve yalın üretim ile ilgili el kitapçıkları hazırlanacaktır. Proje kapsamında Eylül 2017 tarihinde Harran Üniversitesi’nde konu ile ilgili bir uluslararası bir konferans düzenlenecektir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com