Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Harran Üniversitesinde Y Kuşağı ve Girişimcilik Konferansı

Harran Üniversitesinde Y Kuşağı ve Girişimcilik Konferansı

Harran Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İş Hayatında Kadın Kulübüyle beraber Y Kuşağı ve Girişimcilik konferansı düzenledi.

Giriş Tarihi: 19 Ekim 2016 Çarşamba 16:00
Harran Üniversitesinde Y Kuşağı ve Girişimcilik Konferansı


Fen Edebiyat Fakültesi Salonunda düzenlenen programa İstanbul Arel Üniversitesi İİBF Dekanı Prof. Dr. Ali Akdemir, Harran Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esra Siverekli, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Gündoğan ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Konferansın açılış konuşmasını yapan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esra Siverekli; “Sadece İlim sahibi Alimler değil aynı zaman da İrfan sahibi Ariflerde yetiştirmeye çalışıyoruz. Bunu yapmak bizim görevimiz, bunu yapmak zorundayız ve bu noktada da sizler için elimizden gelen her şeyi yapacağımızı bilmenizi istiyorum. Yenilikçi bir anlayışla elimizden gelen katkıyı sizler için her zaman sunmaya canı gönülden hazırız ”dedi.
Yrd. Doç. Dr. Ahmet Çakır; “Danışmanı olmaktan son derece mutlu olduğum İş Hayatında Kadın Kulübü, şuanda iki yaşında. Kadınların iş hayatındaki önemi göz ardı edilemeyecek kadar önemlidir. Özellikle ileri dönemlerde artan bir oranda kadınların iş hayatı içinde olacağı ön görülmektedir ”dedi.
İstanbul Arel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Akdemir; “Yıl aralıkları var 25-45 arasında doğanlar kayıp kuşak, 2. Dünya savaşından 64’e kadar doğanlar Baby Boomers, X kuşağı da 64-80 arası, 80-2000 Y ondan sonrakilerde işte Z kuşağıdır. Öğrencilerin çoğu Y, çalışanların çoğu Y, yöneticilerin çoğu Y değil henüz, hala X, belki bir kısımda Baby Boomers” dedi.
Y kuşağındaki gençlerin çalışma hayatından bahseden Prof. Dr. Ali Akdemir; “ Otoriteye karşı saldırgan ve kurallara saygılı değiliz. Genellikle işyerine sadık farklı arayışlar içinde olup kısa dönemlerde çok sayıdaki değişiklik. İş yaşamında Y’yi tanımlayan en önemli özellik budur ” diye ekledi.
İki saat süren programın sonunda, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Gündoğan tarafından Prof. Dr. Ali Akdemir’e Üniversite adına hediye takdimi yapıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da Okul Servislerine ‘Korsan’ baskını

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com