Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Harran Üniversitesinde Özel Yetenek Sınavları Başladı

Harran Üniversitesinde Özel Yetenek Sınavları Başladı

Harran Üniversitesinde Müzik Öğretmenliği bölümü özel yetenek sınavları bugün başladı. Osmanbey Yerleşkesi Fen-Edebiyat Fakültesi Salonunda başlayan Müzik Öğretmenliği sınavına toplam 173 öğrenci müracaat etti.

Giriş Tarihi: 5 Eylül 2016 Pazartesi 14:38
Harran Üniversitesinde Özel Yetenek Sınavları Başladı
BALİKLİGOL.COM/EĞİTİM HABERLERİ... Üniversitenin Osmanbey Yerleşkesi Fen-Edebiyat Fakültesi dersliklerinde başlayan sınavlar cuma gününe kadar devam edecek. Sınava giren tüm öğrencilere başarılar dileyen Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın;  “Üniversitemiz ailesine katılmaya hak kazanan genç yetenekler, hocalarımızın yardımıyla geleceğe emin adımlarla yürüyeceklerdir. Şimdiden sınavlarda başarı gösteren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Sınavların tamamını kayıt altına alıyoruz. Sınava giren tüm adayların puan hesaplamalarının şeffaf olarak yapılmasını sağlıyoruz. Sınavlarda hak edenin kazanması ve öğrencilerimizin rahat olması için bütün imkânlarımızı seferber ediyoruz.” diye konuştu.  Diyarbakır’dan sınav için geldiğini söyleyen Dillişah Çelebi adlı öğrenci ise sınavla ilgili duygularını ifade ederken heyecanlı olduğunu söyledi.  Diyarbakır Bismil ilçesinden gelen Gurbet Yıldız adlı öğrenci ise şunları söyledi; “Müzik bölümü öğretmenliği için geldim. İlk kez bu sınava gireceğim. Sınavın herkesin gönlünce olmasını diliyorum. Hak eden kazansın” dedi. 40 öğrencinin alınacağı müzik öğretmenliği sınavlarına katılacak öğrencilere aileleri de eşlik ettiler. Çocukları sınavda ter dökerken aileleri de dışarıda çocuklarının başarılı olması için dua ettiler.  Harran Üniversitesi Özel yetenek sınavları kapsamında yarın Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu sınavları, çarşamba Resim-İş Öğretmenliği özel yetenek sınavı, cuma günü ise Konservatuar sınavı başlayacak.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniyeli gençlere halı saha

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com