Advert
Advert
Advert

28 Şubatta bu ülkenin geleceğine zarar verdiler

Tarihe post modern darbe olarak geçen “28 Şubat” ile ilgili Harran Üniversitesinde konferans gerçekleştirildi. konferansta konuşan Mustafa Sami Çetin; "28 Şubatla bir çok kişiyi mağdur ettiler. ama aslında bu ülkenin geleceğine zarar verdiler” dedi.

28 Şubatta bu ülkenin geleceğine zarar verdiler
28 Şubatta bu ülkenin geleceğine zarar verdiler

 

Harran Üniversitesi Osmanbey kampüsü Ziraat Fakültesi büyük anfi ’de gerçekleştirilen konferansta 28 Şubat darbesi ve o dönemde yaşananlar ele alındı.
Konuşmacı olarak Prof. Dr. Abdullah Çelik, Öğretim Görevlisi Mustafa Sami Çetin katıldığı konferansa çok sayıda öğretim üyesi ve öğrenci katıldı.
Konferansta konuşan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Abdullah Çelik, 28 Şubat döneminde doktora öğrencisi olduğunu anımsatarak, 28 Şubat darbesinin başta İslami kesimi olmak üzere tüm ülkeyi çok kötü etkilediğini söyledi.
HİÇ KİMSE MÜSLÜMAN’I MAĞDUR EDEMEZ
28 Şubat’ta Müslümanların çok kötü etkilendiği söylemlerine karşılık Öğretim Görevlisi Mustafa Sami Çetin; “ 28 Şubat üzerinden 18 yıl geçti, bunun yanında benim üniversiteden kovulmamın üzerinden 17 yıl geçti, fakat bunlara rağmen mağdur ifadesini kabul etmiyorum hiç kimse Müslümanları mağdur edemez” dedi.
28 Şubat döneminde başörtülü kızlarımızın soruşturmalarında ceza vermediği için kendisine verilen kınama cezalarının sayısını dahi hatırlamadığını söyleyen Mustafa Sami Çetin; “ Şu an sadece dört tanesini bulabildim. Ben o zaman öğrencilerime ceza verilmesi önerisinde bulunmadım, bugün de olsa yine aynı tutumu sergilerim, burada bir şeyin altını çizmek istiyorum, üniversiteye gelen bir genç kızın başı kapalı veya açık olmasını sorgulayacak durumda değiliz. Bizim görevimiz burada bir şeyleri paylaşabilmek, bilgi verebilmek, maalesef o süreçte tersi yapıldı. O dönemde olan olaylarda sadece biz kaybettik, bu ihtilali yapanlar, darbeyi yapanlar bize de zarar verdiler. Bu konuda mağduriyetler var ama aslında bu ülkenin geleceğine zarar verdiler” diye konuştu.

Harran Üniversitesi 28 şubat konferans Prof. Dr. Abdullah Çelik Öğretim Görevlisi Mustafa Sami Çetin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
R.AKYOL     2016-02-26 MUSTAFA ÇETİN HOCA 28 ŞUBATIN TAM VE ARKA PLANINA YÖNELİK BU İYİ NİYETLİ YAKLAŞIMINIZ HALA KEMALİST BASKICI DİNİ DIŞLASYANLARA PRİM VERMEKTİR...MÜSLÜMANLAR MAĞDUR EDİLMEDİ İSE BU SURECİ GELİP NİYE ANLATOYORSUNUZ..ÇOK YAZIK EVİNDEN..İŞİNDEN...VE EŞİNDEN AYRILANLAR OLMADIMI...BEN SENİ ÇOK İYİ TANIYORUM SENKİ HAZRETİ HÜSEYİNİN KATLEDİLMESİNE O DÖNEM ŞARTLARI ONU GEREKTRİYOR DİYEN YEZİD DÜŞÜNCESİ HAYRANISIN...YAZIK SENİ ORYA KONFERANSA GETİRENLER YAZIKLAR OLSUN..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu