Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa GAP Harran Üniversitesinde GAP Jeotermal tartışıldı

Harran Üniversitesinde GAP Jeotermal tartışıldı

Harran Üniversitesi ile Jeoloji Mühendisleri Odasının ortaklaşa düzenledikleri Gap jeotermal konferansı yapıldı.

Giriş Tarihi: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 13:34
Harran Üniversitesinde GAP Jeotermal tartışıldı

Mühendislik Fakültesi büyük anfide düzenlenen konferansa, Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr İbrahim Halil Mutlu, Mühendislik ve Ziraat Fakültesi Dekanları, Maden Tetkik Arama üyeleri, İl Özel İdaresi genel sekreteri, Jeoloji Mühendisleri Odası üyeleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Konferansın açılışında bir konuşma yapan Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr İbrahim Halil Mutlu ve Mühendislik Fakültesi dekanı Prof.Dr Bülent Yeşilata jeotermal enerjinin öneminden bahsederek, akademisyenlere ve üniversitelere çok görevler düştüğünü ifade ettiler.

Rektör Mutlu konuşmalarında jeolojiyle ve mühendislikle ilgili birçok bölümün ilgisizlikten dolayı kapandığını bunlara çare bulunması gerektiğini ifade ederek, bu tarz konferanslara daha fazla katılımın olması gerektiğini söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından düzenlenen konferansta, emekli jeoloji yüksek mühendisi Dr. Ali Koçak, jeotermal kaynak nedir, nasıl oluşur; İbrahim Akkuş, Türkiye’nin jeotermal kaynak potansiyeli, gap bölgesinin yeri ve önemi; Hafize Akıllı jeotermal kaynak arama ve işletme yöntem ve süreçleri; Toros Özbek jeotermal kaynakların kullanımı; Hüseyin Alan jeoloji mühendisinin jeotermal arama ve işletme süreçlerindeki yeri konularında konferanslar sundular.

Konferans sonunda katılımcılara Rektör Mutlu tarafından plaket takdim edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com