Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Harran Üniversitesinde “Çocuk Olmak” Paneli - Görüntülü

Harran Üniversitesinde “Çocuk Olmak” Paneli - Görüntülü

Harran Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama Araştırma Merkezince çocukların yetişkinlerden farklılıklarının vurgulandığı “Çocuk Olmak” paneli düzenlendi.

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2016 Salı 09:08
Harran Üniversitesinde “Çocuk Olmak” Paneli - Görüntülü

 

Osmanbey Yerleşkesi Fen-Edebiyat Fakültesi Büyük Anfisinde gerçekleştirilen ve Moderatörlüğünü Prof. Dr. Nurten Aksoy’un yaptığı panele, Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın ve çok sayıda öğrenci katıldı. Konferansın Panelistliğini ise; Çocuk Kampüsü Müdürü Yrd. Doç. Hülya Karataş, Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Hacer Çoruh, Yrd. Doç. Dr. Mahmut Demir, Yrd. Doç. Dr. Zehra Edisan yaptı.

ÇOCUKLARIMIZ ÜNİVERSİTENİN TÜM İMKÂNLARINDAN YARARLANABİLİYORLAR
Çocuk Üniversitesi ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Çocuk Kampüsü Müdürü Yrd. Doç. Hülya Karataş şöyle dedi; “ Çocuk Üniversitesi tüm dünyada 2000’li yıllardan itibaren başlayan bir oluşum. Türkiye’de de ilk olarak 2009 yılında Ankara Çocuk Üniversitesi ile gündeme geldi. Şanlıurfa’da ise Harran Çocuk Üniversitesi 2013 yılında kuruldu. Çocuk Üniversitesine devam etmiş öğrencilerin diğer öğrencilerle kıyaslaması yapıldığında merkezi sınavda çok ciddi başarılar elde ettiği görülüyor. Şuan dünyada 360 tane Çocuk Üniversitesi bulunmakta, Türkiye’de de yirmi civarında bulunmaktadır. Ülkemizde bulunan Çocuk Üniversiteleri içerisinde Avrupa Çocuk Üniversiteleri ağının hedeflerine uygun 6 Üniversite bulunmakta, bunlardan biri de Harran Çocuk Üniversitesidir. Spor faaliyetleri gerçekleştirdik, yapılan etkinlikte 24 çocuğumuzdan 4 tanesinin futbol konusunda üstün yetenekli olduğunu gördük ve Şanlıurfaspor alt yapı ekibine yönlendirdik. Çocuk Üniversitesine gelen tüm çocuklarımız Üniversitenin tüm imkânlarından yaralanabiliyorlar” dedi.
Düzenlenen panel, Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Hacer Çoruh Antik dönemde çocuk olmak, Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Mahmut Demir Çocuk sağlığı ve çevre ve Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Deontoloji Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Zehra Edisan geçmişten günümüze çocuk hakları konusunda yapmaları sunumla devam etti.
Panel sonunda panelistlere, Çocuk Kampüsü Müdürü Yrd. Doç. Hülya Karataş tarafından plaket takdim edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da oto hırsızlık şebekesi yakalandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com