Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim HARRAN ÜNİVERSİTESİNDE BİTKİLERDEKİ SANATI İLAHİ KONFERANSI DÜZENLENDİ

HARRAN ÜNİVERSİTESİNDE BİTKİLERDEKİ SANATI İLAHİ KONFERANSI DÜZENLENDİ

Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Konferans salonunda “Bitkilerdeki Sanatı İlahi” adlı konferans düzenlendi.

Giriş Tarihi: 8 Mart 2016 Salı 11:56
HARRAN ÜNİVERSİTESİNDE BİTKİLERDEKİ SANATI İLAHİ KONFERANSI DÜZENLENDİ


Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Konferans salonunda “Bitkilerdeki Sanatı İlahi” adlı konferans düzenlendi.
Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesi İlahiyat Fakültesinde yapılan ve Biyoloji Bölüm başkanı Prof. Dr. Hasan Akan’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansa, öğretim elemanı ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
GÖNÜL DÜNYAMIZ YEŞİLLİKLERLE GÜZELLEŞİYOR
Çiçeklerin renkleri, kokuları ve süsleri birer ihsanı ilahi ve hediye-i rahmanidir” diyen Prof. Dr. Akan; “Pas tutmuş yüreklerin baharda uyanması, ilahi aşkı bulması lazım. İlahi aşkı arayanlar için muhteşem güzellikler var. İlahi sanatları temaşa etmemiz gerekiyor. Oysaki gönül dünyamız yeşilliklerle güzelleşiyor. Bazen gördüğümüz bir güzel manzara bir hafta gönül dünyamızı etkiliyor. Her göz kapaklarımızın açılışı, gönül dünyamıza gönderilen bir fotoğraf ustası demektir” dedi.
FITRATIMIZDA ÇİÇEKLERE DERİN SEVGİ VAR
Her insan, penceresinden yakaladıklarıyla bir fotoğraf sanatçısı olduğunu söyleyen Prof. Dr. Akan; “Çiçeklerin renklerine, kokularına, süslerine kendimizi vermek lazım. Kâinatın ahengine kulak vermek gerekir. İnsanın fıtratında çiçekleri sevmek var. Çiçeklere derin sevgi var fıtratımızda… Nadide, görkemli ve göz kamaştıran bu güzellikler karşısında insanoğlu aciz kalıyor. İnsanın güzelliğe yatkın bir tarafı var. İnsanla-Çiçekler arasında bir kodlama var adeta. Çiçeklerin göze dokunan, buruna dokunan, kulağa dokunan birer manaları var. Bu güzellikler, adeta duygularımızın rızkıdır” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Harran Üniversitesi Aşçıları Yeni Bir Ödül Aldılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com