Advert
Advert
Advert

Sevda Türküsev, Gençlere medyanın zararlarını anlattı

Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü Mühendislik Fakültesi Anfi Salonunda düzenlenen konferansa İletişim Uzmanı-Yazar Sevda Türküsev ’in konuşmacı olarak katıldı. “Medya Ve Gençlik” düzenlenen konferansa, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Haliliye Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uludağ, Öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Sevda Türküsev, Gençlere medyanın zararlarını anlattı
Sevda Türküsev, Gençlere medyanın zararlarını anlattıSOSYAL MEDYA İLE TOPLUMU YIPRATIYORLAR
Sosyal medyanın zararları ve insan hayatına etkilerini anlatan İletişim Uzmanı-Yazar Sevda Türküsev şöyle konuştu; “Televizyonda diziler aracılığıyla ve ya reklamlar üzerinden kötü olan şeyleri iyiymiş gibi gösteriyorlar. Aile yapısını bozmak için algı operasyonu yapılıyor. Bunu da en çok kadınlar ve çocukları kullanarak yapıyorlar. Aile yapımızı sağlamlaştırmadan yeni nesilden bir şey bekleyemeyiz. Diziler ve sosyal medyanın yönlendirmeleri ile çocuklar ailelerini yönetmeye başladı” dedi.

MEDYA YOZLAŞTIRIYOR
Genç kızlara da tavsiyelerde bulunan Sevda Türküsev; “Genç kızlarımız okuyup, öğrenmediği için dizilere özenerek, zengin çocukları fakir kızlar için bayılıyor zannediyor. Hayat, haddini bilmek ve bedel ödemekten ibarettir. Algı operasyonu dediğimiz şey çikolata reklamında bile var. Sosyal medya ile toplumu yıpratıyorlar, toplumun zihnini bulandırıyorlar. Görsel medya ile zihnimizi esir alıyorlar. Dünyanın birçok ülkesinde televizyon, iletişim aracı olarak anlatılır, bizde ise eğlence aracı olarak görülüyor. Beynimizi sosyal medyada televizyon karşısında yıpratıyoruz, oysaki beynimizi beslemezsek sadece kitap okuyup diploma almakla olmuyor, kendimizi sosyal medyanın tehlikelerinden korumamız gerekiyor” dedi.
Konferans İletişim Uzmanı-Yazar Sevda Türküsev’in davetli ve öğrencilere kitaplarını imzalamasıyla sona erdi.

Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü Mühendislik Fakültesi Anfi Salonu konferans İletişim Uzmanı Yazar Sevda Türküsev Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın Haliliye Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uludağ Öğretim üyele
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu