Advert
Advert
Advert

Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği Geliştirme Toplantısı-GÖRÜNTÜLÜ

Harran Üniversitesi Bünyesinde yer alan TEKNOKENT'te Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği Geliştirme Toplantısı düzenlendi.

Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği Geliştirme Toplantısı-GÖRÜNTÜLÜ
Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği Geliştirme Toplantısı-GÖRÜNTÜLÜ


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ülkemizde verimliliğe dayalı bir büyüme ve kalkınma modeli çerçevesinde her alanda yenilikçi, hızlı, kaliteli ve bilimsel yaklaşımlarla mal ve hizmet üretmenin yolunu açmaya çalışmaları kapsamında, toplumumuzun her kesiminde verimlilik bilincinin oluşturulması ve yaygınlaştırılması amacıyla, Bakanlık tarafından her yıl “Verimlilik Haftası” etkinlikleri gerçekleştirmekte olup hafta boyunca, Türkiye’nin farklı illerinde toplumun farklı kesimlerine yönelik verimlilik temalı etkinlikler düzenlenmektedir. Bu kapsamda, Şanlıurfa’da da Verimlilik Haftası etkinlikleri dahilinde Harran Üniversitesinde bir etkinlik düzenlendi.

Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği Geliştirme Toplantısı adı altında, Şanlıurfa Teknokentte Harran Üniversitesi Rektörlüğü, Bilim Sanayi ve Teknoloji il Müdürlüğü ve KOSGEB il Müdürlüğü, Şanlıurfa’da faaliyet gösteren firmalar ve akademisyenlerin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantı sonunda üniversitede görev yapan akademisyenler ve sanayicilerimiz karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak, ARGE çalışmalarına yönelik proje geliştirmeleri konusunda adımlar atıldı.

Karacadağ Kalkınma Ajansının katkıları ile düzenlenen programa, Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şerafettin Çelik, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği İl Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. M. Akif Nacar, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Uz. Yunus Özmodanlı, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Zafer Aydın, Organize Sanayi Bölge Müdürü Oktay Yaşar, Karacadağ Kalkınma Ajansından Yunus Çolak, KOSGEB İl Müdürü İdris Erkeksoy, Teknokent Genel Müdürü Hasan Aydoğdu, Harran Üniversitesinden akademisyenlerle sanayiciler katıldı.

Programda bir konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şerafettin Çelik “Üniversite ve sanayi arasında mevcut olan işbirliğinin geliştirilmesi adına yapılan bu etkinlikler, Şanlıurfa’da sanayinin geliştirilmesi yönünde faydalı olmaktadır. Akademisyen ve sanayici arasındaki iletişimin güçlenmesi çok önemlidir. Ülke olarak kalkınmamız bu işbirlikleri bağlamında olacaktır. Yaptığımız bu toplantılarla fikir alışverişlerinde bulunacağız. Kurumlar olarak irtibatlarımızı devam ettirdiğimiz sürece çok daha güzel projeler ortaya çıkacaktır” dedi.

Açılış konuşmalarının sonunda toplantıya iştirak eden, MEKSAN Trafo Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Fırat Motor ve Pompa Elektrik Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Badıllı Zirai Aletler İmalat Tic. ve San. Ltd. Şti, Mekanik Rulman, Urfa Beton ve Suruç Beton, Avsumay Evsel ve Endüstriyel Arıtma Sistemleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, GAPSAN Egzoz, Trafomaks, SUBOR GAP Boru Sanayi, Anı Süt, Karaçalı Makine yetkilileri ile Harran Üniversitesinde görevli konunun uzmanlarınca karşılıklı fikir alış verişi yapıldı.

Harran Üniversitesi teknokent bilim sanayi bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır