Advert
Advert
Advert

ZİRAAT FAKÜLTESİNDE ÇİFTİÇİN SORUNU MASAYA YATIRILDI

Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Anfisinde, Doğan Başaran’ın sunduğu tarımsal faaliyetlerle ilgili çiftçilerin çözüm beklediği konuların sektörün tüm paydaşlarıyla tartışıldığı “Ne Yapmalı” programı düzenlendi.

ZİRAAT FAKÜLTESİNDE ÇİFTİÇİN SORUNU MASAYA YATIRILDI
ZİRAAT FAKÜLTESİNDE ÇİFTİÇİN SORUNU MASAYA YATIRILDI


Programa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necip Özgökçe, Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E. Sabri Ertekin, Ziraat Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof.Dr. İrfan Özberk, Prof. Dr. Bekir Erol Ak, Prof. Dr. Abdullah Öktem, Doç Dr. Osman Çopur ve Çiftçi Temsilcisi İbrahim Uludağ konuşmacı olarak katıldılar.
Program öncesi Ziraat Fakültesinin tanıtımı ve faaliyetleri hakkında bilgi veren Dekan yardımcısı Yrd. Doç Dr. Ebru Sakar; “1978 yılında Dicle Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Ziraat Fakültesi 1992 yılında Harran Üniversitesi bünyesine dahil edilmiştir. O tarihten bu yana, Fakültemiz Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde öncü görevi üstlenmiş olup, bu görevini günümüzde de halen devam ettirmektedir. Kuruluşundan bu yana, bölgenin tarımsal sorunlarının çözümüne ve mesleki eğitime büyük katkı sağlaması yanında birçok tarımsal konuda uzmanlar yetiştirmiştir. Dinamik ve genç bir akademik kadroya sahip olan fakültemiz, bölge ile birlikte ülkenin tarımsal sorunlarına çözüm getirme konusunda önemli katkılar sağlamaktadır” dedi.
Programda Gıda Tarım ve Hayvancılık İl müdürü Necip Özgökçe, pamuk, arpa, buğday, fıstık gibi tarım ürünleri hakkında bilgi verdi.

Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı Sabri Ertekin ise Türkiye’de sulanabilir tarım alanlarının yüzde 11’inin Şanlıurfa’da olduğunu belirtti. Ertekin; Tarım Şanlıurfa için hayati öneme sahip. Memleketimizde damlama sulama sisteminin yaygınlaşması lazım. Toprak yapımız buna uygundur” diye konuştu.
Yaklaşık bir buçuk saat süren programda konuşmacılar tarımın Şanlıurfa ekonomisine katkısını enine boyuna tartıştılar.

Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Anfi Doğan Başaran Ne Yapmalı programı Çiftçi TV
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü