Advert
Advert
Advert

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinde Umut Veren Çalışmalar

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinde kanser hücreleri üzerinde Uluslararası düzeyde rekabet edebilecek düzeyde teorik ve laboratuvar çalışmaları ile öğrenim görme imkanı sağlanıyor.

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinde Umut Veren Çalışmalar
Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinde Umut Veren Çalışmalar admin

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Araştırma Geliştirme (AR-GE ) Laboratuvarı bünyesinde kanser hücreleri üzerinde tedaviye yönelik hücre kültür yöntemleri kullanılmaktadır. Temel amacı; lisans ve lisansüstü düzeydeki öğrenci ve araştırmacılara Biyokimya Bilim alanında uluslararası düzeyde rekabet edebilecek bilgi ve beceriler kazandırmanın yanı sıra bu dersi alan öğrencilere teorik ve laboratuvar çalışmaları ile araştırma tabanlı bir öğrenim görme imkanını sağlamaktır.

Ayrıca yapacağı AR-GE çalışmaları ile yeni Biyokimyasal Tanı Teknikleri’nin geliştirilmesi ve uygulanması sağlanarak ülkenin bilim ve ekonomisine katkı sağlayacak projelerin üretilmesidir. Fakültemiz kapsamında belirtilen amaç ve misyonla çalışan Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı’nın uluslararası bilim camiasında rekabet edebilmesi, ülke ekonomisi ve bilimine katkı sağlayacak çalışmalar yapabilmesi için günümüzde en sık kullanılan moleküler Biyokimyasal Teknikleri kullanması zorunlu hale gelmiştir.

Bu amaç kapsamında Tıp Fakültesi bünyesinde başta Tıbbi Biyokimya olmak üzere Fakültemizin bilimsel çalışmalarının büyük bir kısmının yapıldığı moleküler biyokimyasal araştırmaların ve akademik çalışmaların yapılacağı bir multidisiplin laboratuvar kurulmuştur.

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Erhan     2017-09-25 Haberi okuyanda sanacak büyük bir merkez kuruldu.odanin içinde kendince oyalanip dururlar.boyle calışmaları ekip halinde yapılır.uyduruktan bı haber olmuş
berat     2017-09-21 bir an zaytung haberi sandım :D
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı