Advert
Advert
Advert

OMURGA SAĞLIĞINDA GÜNCEL YAKLAŞIMLAR SEMİNERİ

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi, Spor Fizyoterapistleri Derneğiyle beraber Omurga Sağlığının Güncel Yaklaşımlar Sempozyumu düzenliyor.

OMURGA SAĞLIĞINDA GÜNCEL YAKLAŞIMLAR SEMİNERİ
OMURGA SAĞLIĞINDA GÜNCEL YAKLAŞIMLAR SEMİNERİ



Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans salonunda başlayan, 7-8 Ekim 2016 tarihlerinde yapılacak olan sempozyumun açılış törenine, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Feridun Akkafa, Başhekim Yardımcısı Yardımcı Doç. Dr. Dursun Çadırcı, Doç. Dr. Mehmet Akif Altay ve çok sayıda ilgili katıldı.
Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Akif Altay’ın öncülük ettiği Sempozyumun ana konusu en çok karşılaşılan Omurga Problemlerinde güncel tedavi yaklaşımlarıdır. Ayrıca sempozyumda, bel boyun problemlerinde ortaya çıkan mekanizmalar, önlenmesinde ve bu yaralanmaların tedavisindeki multidisipliner yaklaşımlar uzman konuşmacılar tarafından detaylı bir şekilde ele alınacak. Bununla birlikte programda, spinal stabilizasyon egzersizleri ile ilgili workshoplar yer alacak.
Sempozyumun açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Taşaltın, omurga sağlığının önemine dikkat çekti. Bilimsel içeriği oldukça dolu ve yoğun olan programa gelen bütün öğretim elemanlarını ve öğrencileri tebrik etti, başarılar diledi.
2 gün sürecek programın ilk gününde;“ Omurga Kinezyolojisi, Omurga Cerrahilerinde güncel yaklaşımlar, omurganın postüral koreksiyonu, spinal mobilizasyon ve manipulasyon, omurga sorunlarına bağlı bel ağrılarının bölgemizde görülme prevelansı, problemlerin önlenmesinde stabilizasyon egzersizleri” gibi pek çok konu hakkında bilgi verildi.

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Spor Fizyoterapistleri Derneği beraber Omurga Sağlığı Güncel Yaklaşımlar Sempozyum düzenliyor.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı