Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem HARRAN ÜNİVERSİTESİ TERCİH REKOR KIRDI

HARRAN ÜNİVERSİTESİ TERCİH REKOR KIRDI

Programlara göre ÖSYM’den gelen öğrenci sayılarında üniversiteye tanınan 4821 kontenjandan gelecek öğrenci sayısı toplamı 4712 olarak açıklandı.

Giriş Tarihi: 4 Ağustos 2015 Salı 16:02
HARRAN ÜNİVERSİTESİ TERCİH REKOR KIRDI


Yüzde 98'lik bir dilimle tercih edilen Harran Üniversitesi, bu alanda kendisinden önce kurulan birçok üniversitenin önüne geçti.
Harran Üniversitesinin ilk defa bu yıl itibariyle en fazla tercih oranına ulaştığını ifade eden Üniversite Rektörü Prof.Dr. Ramazan Taşaltın, Harran Üniversitesinin tercih edilmenin yanında, ülke ve bölge eğitiminde büyük bir misyonu üstlendiğini belirtti.
Birkaç bölüm ve program hariç tüm branşların yüzde yüz dolduğunu söyleyen rektör Taşaltın, kayıt yaptıracak olan öğrenciler, ek kontenjan, özel yetenek sınavları,yüksek lisans, doktora ve yurtdışı öğrenci kontenjanıyla, öğrenci sayılarının 21 bineulaşacağını söyledi.
Bu rakamın Şanlıurfa’nın gelişmesi, tanınması noktasında önemine vurgu yapan Rektör Taşaltın, üniversitemizde kayıtların başladığını, gelecek öğrencilerin mağdur olmamaları ve üniversiteye çabuk ulaşmaları için şehirlerarası otobüs terminallerine danışma merkezi ve ücretsiz hizmet verecek olan ulaşım aracı tahsis ettiklerini söyledi.
Rektör Prof.Dr. Ramazan Taşaltın; “Her yıl Osmanbey Yerleşkesi Merkezi Kafeteryada toplu olarak kayıt yapılıyordu. Öğrencilerimiz saatlerce sıra beklemek zorunda kalıyorlardı.  Bu sene itibariyle fakülte ve meslek yüksekokulları kendi bünyelerinde oluşturdukları kayıt bürolarıyla hizmet vermeye başladılar. Böylece sıra beklemek zorunda kalmıyorlar.  Öğrencilerimiz için büyük kolaylık sağladık. Ayrıca e-kayıt yöntemiyle kayıt sistemi devreye girdi. Öğrencilerimiz, internet üzerinden üniversitemize gelmeden kayıtlarını yapıyorlar.
Bu yıl Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde Podoloji ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde Çocuk Gelişimi örgün öğretim bölümlerimize öğrenci almaya başlıyoruz. Ülkemiz ve Şanlıurfa’mıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com