Advert
Advert
Advert

Harran Üniversitesi sorunlarına çözüm istiyor

Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ahmet Yılmaz, Üniversitenin içme suyu ve ulaşım sorunun olduğunu belirterek sorunlarının çözülmesini istedi.

Harran Üniversitesi sorunlarına çözüm istiyor
Harran Üniversitesi sorunlarına çözüm istiyor


Şanlıurfa İl Koordinasyon Kurulu Dönem değerlendirme toplantısında Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ahmet Yılmaz Üniversitenin sıkıntılarını dile getirerek sorunlarının çözülmesini istedi.

Şanlıurfa Valiliği Konferans salonunda düzenlenen değerlendirme toplantısında konuşan Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Yılmaz, Harran Üniversitesinin sorunlarını dile getirdi.  

Osman Bey Kampüsünde öğrenci sayısının 22 bin olduğunu, bu kadar öğrenciye içme suyu temin etmekte güçlük çektiklerini belirten Yılmaz,  “Büyük Şehir Belediyesinden içme suyu talebinde bulunmuştuk.  Bu talebimi bir kez daha dile getiriyorum.  Üniversitenin su ihtiyacında şehir suyu şebekesinden yararlanamıyoruz.” dedi.

Osman Bey Kampus yerleşkesinin şehir merkezinden uzak olması nedeniyle öğrenci ve personellerin gidiş gelişlerinde sıkıntıların yaşandığını dile getiren Yılmaz,  Üniversiteye raylı sistemin yapılması gerektiğini söyleyerek elektrik kesintilerinin de büyük sıkıntı oluşturduğunu belirtti. 


Harran Üniversitesi Osman Bey Kampusu İnşaat alanı içerisinde kalan 600 yataklı Araştırma ve Uygulama Hastanesi yapıldığını ve hastaneye ulaşım sıkıntısının olduğunu söyleyen, Yılmaz, “Hastaneye Büyük Şehir tarafından yol yapıldı ama o yolda acilen bir kavşağın yapılması gerekiyor. Üç ay sonra oranın açılışını yaptığımızda geliş gidişler sıklıkla olacak. Kavşak olmadığından ciddi sıkıntılar meydana gelebilir. Bu nedenle hastane yoluna bir kavşağın yapılması talebinde bulunuyorum.” şeklinde konuştu. (Sedat Kuşulay-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle