Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Harran Üniversitesi Senatosu Viranşehir’de

Harran Üniversitesi Senatosu Viranşehir’de

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu ve Harran Üniversitesinde görevli yaklaşık 50 Senato üyesi, Viranşehir’i ziyaretinde önce Viranşehir Kaymakamını ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 6 Haziran 2013 Perşembe 16:11
Harran Üniversitesi Senatosu Viranşehir’de


İlçe Kaymakamı Muhammed Lütfi Kotan’ı makamında ziyaret eden Harran Üniversitesi Senato üyeleri Viranşehir’de yapılan Sağlık Yüksekokulu hakkında ilçe kaymakamından bilgi aldılar.
Kaymakam Kotan Sağlık Yüksekokulunun Viranşehir’de açılması için gösterdiği üstün çalışmalardan dolayı Rektör Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu’ya plaket takdim etti.
Kaymakamlık ziyaretinin ardından Senato üyeleri, İlçe Kaymakamı Muhammed Lütfi Kotan ve diğer kurum amirleri ile ilçeye bağlı bir otelde yemekli toplantıya katıldılar.
Düzenlenen toplantıya Viranşehir Kaymakamı Muhammed Lütfi Kotan, Rektör Prof.Dr. İbrahim Halil Mutlu, Viranşehir Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. Halit Oğuz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır, İlçe Emniyet Müdürü Fahri Vardal ve Senato üyeleri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Viranşehir İlçe Kaymakamı Muhammed Lütfi Kotan, “ İlçemiz Şanlıurfa’nın 2. büyük ilçesi. Gelişme potansiyeli oldukça fazla. Sürekli büyüyen ve kendi kabuğunu kırmaya çalışan güzel bir ilçemizdir.”dedi.
İlçede birçok sektörde önemli adımların atıldığını ifade eden İlçe Kaymakamı Kotan, bu adımlarda Harran Üniversitenin olmaması düşünülemez. Rektörümüzün Viranşehir’e karşı olumlu bir yaklaşımı var, ilçemiz ile ilgili olan bütün taleplerimize çok sıcak bir şekilde karşılık veriyor. İlçedeki yeni bina için büyük katkıları oldu, bunun için kendilerine çok teşekkür ediyoruz.” ifadesini kullandı.
Prof.Dr. İbrahim Halil Mutlu ise, Viranşehir’de olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade ederek, ilçeye, Meslek Yüksekokulu ile birlikte Sağlık Yüksekokulunun temelini görmek için geldik diyen Mutlu, “Viranşehir Meslek Yüksek Okulu temelleri atılıyor, yakın bir zamanda Viranşehir Sağlık Meslek Yüksek Okulu’nun da temelleri atılacak. Böylelikle Milli Eğitim’in binalarında faaliyet gösteren eğitim kurumlarımız kendi binalarına geçecekler. Viranşehir’de bu yüksekokulunun ardından alt yapıyı tamamladıktan sonra bir fakülte kazandırmaya çalışacağız. Yurt sorunu için ise Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü nezdinde girişimlerimiz var.” şeklinde konuştu.
Toplantının ardından İlçe Kaymakamı ve  Senato üyeleri 4 yıllık Sağlık Yüksekokulunun temelini inceledi. Heyet yaptıkları incelemenin ardından Viranşehir’den ayrıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com