Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa’da 1. Ulusal Podoloji Sempozumu yapılıyor - GÖRÜNTÜLÜ

Harran Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, ayak sağlığı bilimi anlamına gelen Podoloji sempozyumuna ev sahipliği yapıyor. Türkiye genelinden 20 farklı üniversiteden 125 bilim adamının katılımıyla, üç gün sürecek olan sempozyumda, ayak sağlığı konusunda farklı bildiriler sunacaklar.

Şanlıurfa’da 1. Ulusal Podoloji Sempozumu yapılıyor - GÖRÜNTÜLÜ
Şanlıurfa’da 1. Ulusal Podoloji Sempozumu yapılıyor - GÖRÜNTÜLÜ


DSİ konferans salonunda başlayan verilen sempozyuma, Harran Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ercan Yeni, Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Prof. Dr. Hasan Akan, Harran Üniversitesi Genel Sekreteri Abdulhalim Dündar, üniversitelerden gelen çok sayıda davetli, üniversitemiz öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

BİRÇOK HASTALIK AYAKTAN BAŞLAR
Açılış konuşmasında konuşan Harran Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ercan Yeni; “ Podoloji hepimiz için yeni bilim dalı. Her organın ayrı bir bilim dalı olarak ayrılacağını geçmişte konuşuyorduk ve bugün oraya geldik. Podoloji belki hekim olarak bizim epeydir gündemimizdeydi. Ama ayrı bir dal olarak yeni yeni oluşuyor. Üniversitemiz bu programı başlatan ilk dört üniversiteden birisi ve bu oldukça güzel bir gelişmedir. Birçok hastalık ayaktan başlar, ayak sağlığı çok önemlidir” dedi.

ÜLKEMİZDEKİ SAĞLIK EĞİTİMİNİ MASAYA YATIRACAĞIZ
Sempozyuma ev sahipliği yapan Harran Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hasan Akan şöyle konuştu; “Bu sempozyum 23 yıl sonra yüksekokulumuzun ilk etkinliğidir. 12-14 Mayısta da ikinci etkinliğimiz olacak, II. Sağlık Çalıştayı dediğimiz, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokul müdürlerini buraya topluyoruz. Tüm üniversitelerden yaklaşık 120 civarında müdürlerimiz burada olacak ve ülkemizdeki sağlık eğitimini masaya yatıracağız” diye konuştu.
Sorumluluk algısı ve ülkesel sorunlara duyarlılık bilinciyle sempozyumu düzenlediklerini dile getiren Prof. Dr. Akan; “Sempozyumumuzda, podoloji alanına dair her şey masaya yatırılacaktır ve belki de geleceği şekillendireceğiz. Etkinliğimiz, alanları ile ilgili akademisyenlerin, öğrencilerin, podiatristlerin, podologların ve sektör temsilcilerinin bir araya geleceği büyük bir organizasyon olacaktır” dedi.

FERİDUN KUNAK’DA SEMPOZYUMDA BİLDİRİ SUNACAK
Ayak sağlığı konusunda merak edilen birçok konuların akademik düzeyde ele alınacağı sempozyuma yarın, kanal 7 program yapımcısı Opr. Dr. Feridun Kunak’ta katılacak.
Yapılan açılış konuşmalarının ardından ara verilen sempozyum daha sonra çeşitli sunumlarla devam etti.

Harran Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ayak sağlığı bilimi Podoloji sempozyumu ev sahipliği yapıyor Türkiye üniversite sempozyumda ayak sağlığı konusu farklı bildiriler sunacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir