Advert
Advert
Advert

Sağlık Bilimleri Fakültesinden Yeni Hemşireler Mezun Oldu

Harran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde öğrenim gören hemşire adayı 84 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı.

Sağlık Bilimleri Fakültesinden Yeni Hemşireler Mezun Oldu
Sağlık Bilimleri Fakültesinden Yeni Hemşireler Mezun Oldu
 
Osmanbey Yerleşkesi Fen Edebiyat Büyük Anfisinde gerçekleştirilen törene, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Şerafettin Çelik, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ercan Yeni, Dekanlar, Üniversite Genel Sekreteri Abdulhalim Dündar, Öğretim Elemanları, öğrenciler ve aileleri katıldı.
İŞİNİZİ SEVEREK VE KALPTEN YAPIN
Törende konuşan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın; “Öncelikle öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum. Sizlere tavsiyem hastalarınıza iyi davranın, hayır dualarını alın, sizler görevlerinizi layıkıyla yapın. Doktorluk ve hemşirelik normal memurluk gibi değildir. Yani sabah sekiz akşam beş mantığıyla yapamazsınız bu işi. İşinizi severek ve kalpten yapın, çünkü kalpten yapılmayan her işlerde zorluklar daha çok olur” dedi.
Salonu dolduran öğrenci velilerine de seslenen Rektör Prof. Dr. Taşaltın; “Değerli veliler, Bugün sizlerin de en mutlu gününüzdür, bir evlat yetiştirip bu şekilde başarılı olması sizlerin de gurur kaynağıdır. Evlatlarınız burada iyi bir eğitim aldılar tabi bundan sonraki aşama da çok önemli, inşallah görevlerini de layıkıyla yapacaklardır” diye konuştu
HAYATINIZIN BUNDAN SONRASI BURAYA KADARKİNDEN DAHA KOLAY OLSUN 
Mezuniyet töreninde konuşan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ercan Yeni ise; “ Bugün mezun olan 84 arkadaşımız var. Bu 84 arkadaşımızın 45 tanesi erkek 39 tanesi bayan belki bizim zihinlerimizdeki yıllardır hemşire kavramı ile çok örtüşmüyor ama artık erkek hemşirelerimizde sağlık konusu içerinde oldukça önemli bir yerdeler. Çok başarılı öğrencilere sahibiz, ben de böyle başarılı bir ekiple yarın çalışacak olmaktan çok mutluyum. Yolunuz bahtınız açık olsun, hayatınızın bundan sonrası buraya kadarkinden daha kolay olsun” dedi.
Tören, başarılı olan öğrencilere belgeleri verilmesi ve gelenekselleşen “kep fırlatma” etkinliğiyle sona erdi.

 

Harran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrenim gören hemşire adayı 84 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı