Advert
Advert
Advert

Harran Üniversitesinde Ameliyathane Teknikleri Konferansı

Harran Üniversitesi Sağlık bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından “Ameliyat Teknikerlerinin Görev ve Meslek Tanımı” adlı konferans düzenlendi.

Harran Üniversitesinde Ameliyathane Teknikleri Konferansı
Harran Üniversitesinde Ameliyathane Teknikleri Konferansı

 

Yenişehir Yerleşkesi Sağlık bilimler Meslek Yüksekokulu Konferans salonunda düzenlenen program Ameliyathane Teknikerleri Derneği ile ortaklaşa yapıldı.
Konferansın açılışında konuşan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Geçmişten günümüze Türkiye de tıp alanındaki hızlı gelişmelere dikkat çekti.
Tıp Alanında hızla branşlaşmaya gidildiğini söyleyen Rektör Taşaltın; “Ameliyathane Teknikeri önemli bir branş. Eskiden tekniker olmazdı ameliyathane de birisi bir tane bıçak getirirdi doktorun marifetine kalırdı iş. Narkoz falanda çok zordu. Dolayısıyla şimdi geldiğimiz noktada ameliyathane teknikeri diye bir bölüm çıktı. Sağlık Bakanlığı da yeni kurallar getiriyor. Dolayısıyla dünya gelişti, tıp gelişti, teknoloji gelişti. Bunun bizim üzerimizdeki faydası ise yeni meslek alanlarının oluşmasıdır. Bu konferansın bu anlamda faydalı olacağını düşünüyorum. Emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Daha sonra söz alan Sağlık Bilimleri Fakültesi Müdürü Yrd. Doç. Dr. İsmail Koyuncu “ Son on yılda özel sağlık sektörünün büyümesiyle birlikte hastane sayısında büyük bir artış yaşanmıştır. Bu artışın getirdiği rekabet ortamı nitelikli sağlık personeline çok önemli bir konuma taşımaktadır. Nitelikli sağlık personelinin yetiştirilmesinde eğitim çok önemlidir. Eğitimde ise verilen derslerin içerikleri kaliteyi etkilemektedir ” diye konuştu
Yaklaşık olarak iki saat devam eden konferansa Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. İsmail Koyuncu, Öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Harran Üniversitesi Sağlık bilimler Meslek Yüksekokulu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı