Advert
Advert
Advert

Harran Üniversitesi Rektörlük Seçimleri Sonuçladı

Harran Üniversitesinde bugün yapılan Rektörlük tamamlandı.ilk altıya girenler belirlendi. İşte ilk altıya girenler ve aldıkları oylar

Harran Üniversitesi Rektörlük Seçimleri Sonuçladı
Harran Üniversitesi Rektörlük Seçimleri Sonuçladı

Harran Üniversitesinde Yenişehir Kampüsü morfoloji binasında saat 10.00 başlayan seçimlerde Yardımcı Doçent, Doçent ve Profesörlerden oluşan 420 Akademisyen oy kullandı.
Saat 15.00 itibariyle oy verme işleminin sonuçlandığı seçimlerde.
Oylamada aday olmayan 3 isme birer oy çıkarken, 9 oy geçersiz sayıldı.

Seçimlerde Prof. Dr. Mehmet İriadam aldığı 96 oyla birinci olurken, Prof.Dr. Abuzer Pınar ile Prof. Dr. Gürbüz Aksoy aldıkları 67 oyla ikinciliği paylaştılar.

Harran Üniversitesinde büyük projelerle yola çıkan ve rektör olarak atanması beklenen en önemli adaylardan biri olan Prof. Dr. Abdullah Ekinci aldığı 62 oyla 4. sırada yer aldı. 5. Sırada ise diğer bir iddialı aday Prof. Dr. Ramazan Taşaltun oldu. Taşaltun ise kullanılan oyların 58'ini alarak YÖK'e Gidecek altı kişilik listede yerini aldı. İlk 6'ya girenlerin arasında en az oyu alan Prof. Dr. Ali Seyrek oldu. Seyrek 19 oy alarak 6. Sıraya yerleşti.

16 MARTTA LİSTE YÖKE GİDECEK

Bugün yapılan Üniversite seçimlerinde ilk 6'ya girenlerin isimleri 16 Mart 2015 tarihinde sonuçlar YÖK'e gönderilecek, YÖK bünyesinde oluşturulacak aday inceleme komisyonunun ise 17-18 Mart 2015 tarihleri arasında çalışmalarını tamamlamasın ardından 19 Mart 2015 tarihinde YÖK Genel Kurulu'nun toplanması ile birlikte liste 3'e düşürülecek. 3 kişilik liste sonuçları 20 Mart 2015 tarihinde Cumhurbaşkanına sunulacak. Cumhurbaşkanına sunulacak 3 kişilik listeden birisini Cumhurbaşkanı rektör olarak atayacak. böylece seçimler sonuçlanacak.

İŞTE ADAYLARIN ALDIĞI OYLAR

Prof. Dr. Mehmet İriadam--   96
Prof.Dr. Abuzer Pınar ---             67
Prof. Dr. Gürbüz Aksoy          67
Prof. Dr. Abdullah Ekinci             62
Prof. Dr. Ramazan Taşaltun   58
Prof. Dr. Ali Seyrek                    19
Prof. Dr. Nihat dilsiz              17
Prof. Dr. Zeynep Şimşek              9
Prof. Dr. Bekir Erolak              9
Prof. Dr. A. Yıldız Pakyürek           2

 

Mehmet Guli Aslan / www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Karakelle     2015-03-18 1)Bu Hasan Karakayayı kimler yönlendiriyor, kimler para veriyor Reklam ve pazarlama için 2)Hakkında yazı yazdığı kişileri ne kadar tanıyor 3)Kendisinin paralel yapıya çalışmadığı ne malum?Bir Videosu filan mı ellerinde..o da yazmaya mahkum 4)Gürbüz Hoca Üniversitenin kurluşunda etkin bir şekilde görev almış...üç fakültenin kurucu dekanıdır. Paralelciler ile yakından uzaktan ilgisi yok. 5) Rektörlüğü kaptırmamak için paralel yapının "Rahat ve Etkili Kullanılmaya müsait" birini atattımak için ellerinden her oyunu oynuyorlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik