Advert
Advert
Advert

Harran Üniversitesi Özel Yetenek Sınavı-VİDEO

Harran Üniversitesinde Özel Yetenekle yapılan Sınavlar Başladı.

Harran Üniversitesi Özel Yetenek Sınavı-VİDEO
Harran Üniversitesi Özel Yetenek Sınavı-VİDEO

Harran Üniversitenin resim iş, müzik ve beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümü özel yetenek sınavları Osmanbey Kampüsündeki salonlarda yapılıyor.

Harran üniversitesi özel yetenekle girmek isteyen öğrencilerin sınavları başladı. Resim iş, müzik ve beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümü özel yetenek sınavları üniversitenin Osmanbey Yerleşkelerindeki salonlarında yapılıyor.

Beden eğitimi ve spor yüksek okulu, beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümü, eğitim fakültesi müzik öğretmenliği ve resim iş öğretmenliği bölümüne girmek isteyen yetenekli gençler zorlu sınavlardan geçiyorlar.

Bu yıl beden eğitimi ve spor yüksekokuluna 15 bayan,25 erkek olmak üzere toplam: 40, müzik öğretmenliği bölümüne 40, resim iş öğretmeliği bölümüne 40 öğrencinin alınacağı özel yetenek sınavları, üniversitenin Osmanbey Yerleşkesi açık stadyumda ve fen-edebiyat fakültesi anfilerinde yapılıyor.

Bu yıl sınavlara katılacak öğrencilerin 2013-YGS puan türlerinden herhangi birinden en az 200 puan almaları istendi.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim Halil Mutlu bu yılki özel yetenek sınavlarından beden eğitimi bölümüne 126 bayan, 408 erkek olmak üzere 531 aday, müzik öğretmeliği bölümüne 146, resim iş öğretmeliği bölümüne 142 adayın müracaat ettiğini söyledi.

Sınavların tamamının kayıt altına alındığını belirten rektör mutlu adayların tüm hesaplamaları ve yaptıkları dereceleri, aldıkları puanlar dijital ekranla adaylara anında gösterildiği söyledi”

Rektör Mutlu “sınavlar için alt yapının tamam olduğunu, hiçbir sorunun bulunmadığını, sınavlarda yaklaşık 80’ den fazla kişinin görev aldığını söyledi”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!