Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Harran Üniversitesi Öğrencilerinden Grafik Tasarım Sergisi

Harran Üniversitesi Öğrencilerinden Grafik Tasarım Sergisi

Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş bölümü 4. Sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan grafik tasarım çalışmalarından oluşan resim sergisi açıldı.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2016 Çarşamba 11:27
Harran Üniversitesi Öğrencilerinden Grafik Tasarım Sergisi

 

Şanlıurfa Müzesi Sergi Salonunda “Eğitim Üzerine Grafikiriz” adıyla açılan serginin açılışına Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Haliliye Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uludağ, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bürhan Akpunar, Müze Müdür V. Celal Uludağ, Akademisyenler, STK Başkanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Sergi açılışında konuşan Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Dr. Emine Teker, sergi açılışına katılan tüm konuklara teşekkür etti.
Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde, eğitimin de bu süreçten etkilendiğinden ve çağın gereksinimlerine göre sürekli değiştiğinden bahseden Dr. Teker; “Yapılan araştırmalarda, eğitimde teknolojinin doğru kullanılmasıyla niteliğin artırılabileceği ve eğitimde fırsat eşitliği sunacağı vurgulanmaktadır. Doğumdan ölüme kadar devam eden süreçte gerekli bilgi ve kabiliyetlerin sistematik biçimde edinilmesinde teknoloji, işleri kolaylaştıran, zamanı verimli kullanmayı sağlayan ve aynı zamanda motivasyonu arttıran önemli bir araç olmaktadır. Buradan hareketle, nitelikli sanat eğitimcileri olma yolunda ilerleyen öğrencilerimizle birlikte gerekli temel bilgileri edindikten sonra her dönem farklı bir taban üzerinde çalışmalar yapmaktayız. Eğitim teması üzerinde yaptığımız grafiksel tasarımları sizlere sunmanın büyük mutluluğunu yaşamaktayız. Grafik tasarım dersi kapsamında, amacımız eğitimin farkında olan ve teknolojinin getirdikleri yenilikleri doğru kullanabilen nitelikli öğretmen adayları yetiştirmektir.
Bu kapsamda bize destek olan başta Dekanımız ve bu serginin bu mekanda gerçekleştirilmesinde emeği büyük olan Müze Müdürümüz Celal Uludağ’ a teşekkür ediyoruz. Sayesinde paeolitikten günümüze gelen yolun güncel kısmını temsil ederek geçmişten günümüze bir köprü oluşturmuş oluyoruz” diye konuştu.
Daha sonra kurdelası kesilerek açılan sergide konuklara semazen gösterisi yapıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Uluslararası İslâm Bilgeleri Zirvesi Şanlıurfa’da düzenlenecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com