Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Harran Üniversitesi öğrencilerinden formasyon eylemi

Harran Üniversitesi öğrencilerinden formasyon eylemi

Formasyon alamayan Harran Üniversitesi öğrencileri oturma eyleminde bulundular.

Giriş Tarihi: 21 Ekim 2014 Salı 18:43
Harran Üniversitesi öğrencilerinden formasyon eylemi

 Harran Üniversitesi Osman Bey Kampüsün’de, formasyon alamayan Fen Edebiyat son sınıf öğrencileri eylem yaptı. Eğitim fakültesi önünde toplanan öğrenciler oturma eyleminde bulunarak mağdur edildiklerini söyleyerek mağduriyetlerinin giderilmesini istediler.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Edebiyat 4. Sınıf öğrencisi İ.Halil Arar, 900 örgencinin mezun olacağını, bulardan sadece 400 öğrenciye formasyon verilip geriye kalan 500 öğrencinin mağdur edildiğini belirtti.

Daha öncede çeşitli eylemlerde bulunduklarını ama konu hakkında henüz somut bir adımın atılmadığını ifade eden Arar,  öteki üniversitelerde formasyon almayı bekleyen öğrenci sayısından fazlaca kontenjan açılmasına rağmen, Harran Üniversitesindeki öğrencilerin mağdur olduğunu belirtti.

Yapılan açıklamada, Üniversitenin personel ve fiziki şartların yetersizliğinden dolayı kontenjan sayısının 400 olduğunun öne sürüldüğünü dile getiren Arar,  “Oysa Üniversitemizde lisans, yüksek lisans, doktorasını eğitim alanında yapmış olup, formasyon derslerini vermek istemesine rağmen bu talepleri eğitim fakültelerince reddedilen çok sayıda öğretim üyesi bulunmaktadır. Bizler gerekli adımlar atılmadıkça sesimizi duyurmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Harran Üniversitesi Osman Bey Kampusu Rektörü İ.Halil Mutlu’nun yapmış olduğu açıklamada ise öğrenci kontenjan sayısının kendilerince belirlenmediğini, bu sayıların yüksek eğitim komisyonundan çıktığını ifade etti. (Sedat Kuşulay / Abdulhakim Bulut - İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com