Advert
Advert
Advert

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİNDEN LİMAK ÇİMENTO’YA GEZİ

Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği tarafından, öğrencilerin ders uygulamalarını yerinde görmek ve mesleki becerilerini artırmak amacıyla Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ’ye gezi düzenlendi.

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİNDEN LİMAK ÇİMENTO’YA GEZİ
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİNDEN LİMAK ÇİMENTO’YA GEZİBölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Sarıışık gözetiminde 30 öğrencinin katıldığı Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesinde bulunan Limak Şanlıurfa Çimento üretim tesislerini gezen öğrencilere pratik bilgiler verildi.
Fabrikanın teknik ve idari sorumluları gözetiminde 2. sınıfta okutulan Malzeme Bilimi dersinin içeriğinde bulunan konuların teorik uygulamalarını yerinde görmek, çimento türleri, çimento ham maddeleri, çimento sanayinde kullanılan kimyasal maddelerin değerlendirmesi, birçok temel sektöre hammadde sağlanması aşamalarını görmeleri, çeşitli pratik notlar almaları ve teorik bilgilerini pekiştirmesi için yapılan gezi, öğrencilere, derslerini pratikte görme şansı verdi.
Limak Şanlıurfa Çimento çalışanlarından Üretim Mühendisi Samet Sözal, Çevre, İş Güvenliği ve Atık Şefi Sercan Aygüler ve Personel Uzmanı Furkan Bulut gezide, genç mühendis adaylarına eşlik ettiler.
Prof. Sarıışık gezi hakkında yaptığı açıklamada; “ Limak Şanlıurfa Çimentoyu üniversitemize davet ederek işbirliği içinde hareket edilmesi gerektiğini belirttik. Bu gezide emeği geçen herkese ve gezinin planlanması aşamasından, ziyaretçi kafilemizin kabul görmesine, tesis alanlarının dolaşılmasında gösterilen alakadan dolayı, Genel Müdür Alican Marangoz ve Genel Müdür Yrd. Uğur Çalı olmak üzere tüm yönetim kadrosuna, yardımcı personel ve sorumlulara teşekkür ederim. Gezinin, mühendis adayları olan gençlerimize mesleki beceri kazandırmaya yönelik bu gibi etkinliklerdeki işbirliğinin, inşaat sektöründe faaliyet gösteren kendini kanıtlamış diğer firmalara da örnek olmasını temenni ederim” dedi.

 

Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği tarafından öğrenciler ders uygulamaları mesleki beceriler Limak İnşaat Sanayi Ticaret AŞ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu