Reklamı Geç
Advert
Advert

Harran Üniversitesinde 15 Temmuz Konferansı

ŞANLIURFA-Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili konferans verildi.

Harran Üniversitesinde 15 Temmuz Konferansı
Harran Üniversitesinde 15 Temmuz Konferansıİlahiyat Fakültesi Konferans salonunda Prof. Dr. Musa Kazım Yılmaz ve Doç. Dr. Celil Abuzer’in konuşmacı olarak yer aldığı programa, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Akgündüz, Öğretim Elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Konferansta konuşan tefsir ana bilim dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Musa Kazım Yılmaz, FETÖ/PDY terör örgütüne cemaat denilmesinin yanlışlığına dikkat çekti.
Cemaat isminin böyle bir yapıya verilmesini doğru bulmadığını söyleyen Prof. Dr. Yılmaz; “Cemaat kutsal bir kelimedir. Kur’an-ı Kerimin 62. suresinin adıdır. Aynı zamanda Cuma günü camiye gelip namaz kılmak üzere bir araya gelen topluluğa cemaat deniyor. Bu açıdan kutsal bir kelimedir. İslam tarihinde her caminin mutlaka bir cemaati olmuştur. Başka bir ifadeyle bir camide yıldız gibi parlayan bir hoca varsa ilmiyle insanlara bilgi sunuyorsa, güzel ahlakıyla insanlara örnek oluyorsa mutlaka onun etrafında bir cemaat oluşmuştur. Fesat ve karışıklık zamanlarında bazen cemaat adı altında bir araya gelenler Müslümanları başka amaçlara yönlendirmişlerdir. FETÖ bu anlamda bir cemaat değildir. Yapısı ve yaptıklarıyla tamamen bir terör örgütü hüviyetindedir. Asla bunlara cemaat denilmemeli ve cemaat kelimesine halel getirilmemesi lazım” dedi.
Konferansta konuşan Doç. Dr. Celil Abuzer ise tarihin en feci darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi ile ilgili öğrencilere bilgi verdi.
Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Sosyolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Celil Abuzer, darbe girişimini, yansımalarını ve bu darbeci zihniyeti besleyen batı medeniyetinden bahsettiği konuşmasında, İslam coğrafyasında tutuşturulan fitne ateşinin son halkasının son yıllarda ayakları üzerinde durmaya çalışan Türkiye’ye yerli işbirlikçiler üzerinden taşınmaya çalışıldığına dikkat çeken Abuzer, Türkiye’nin adı konulmamış saldırı altında olduğunu belirtti.
Türkiye’nin son yıllarda hem içerisinde hem de bölgede yaşadığı değişim ve dönüşümün yıllardır İslam coğrafyasını sömüren batının hesabına gelmediğini belirten Abuzer, “Önce bildik yöntemlerle gelmeye başladılar. İlk önce idarecileri devirmeye çalıştılar, tutmadı. Fitne sokup içerden çökertmeyi denediler, olmadı. 17-25 Aralık girişimleri akim kaldı. Ve 15 Temmuz’da acımasız, adi plan devreye sokuldu. Başını FETÖ’nün çektiği bütün unsurlara emir verildi. Türkiye aslında bir savaşın içindedir. Bu adamlar hiçbir zaman vazgeçmeyeceklerdir. Bunun bilinciyle hareket etmek zorundayız. Bu savaşın safları çok nettir aslında. Ya uşaklığı tercih edeceğiz ki bu Aziz Milletimiz ne pahasına olursa olsun zillet altında kalmayı asla kabul etmez ya da bedeli ölüm de olsa kendi ayaklarımız üzerinde duracağız” diye konuştu.
Program yaklaşık 2 saat sürdü.

Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 15 Temmuz darbe girişimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ilahiyatçı kişi     2016-10-14 Neden duzenleyen kulübün adını yazmaktan çekinilmis bu kadar mi zor DIL VE MEDENIYET KULÜBÜ Yazmak...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Her tarafımızı sahte ürün sarmış
Her tarafımızı sahte ürün sarmış
Selim Bağlı'dan Metrolife Hastanesine ziyaret
Selim Bağlı'dan Metrolife Hastanesine ziyaret