Advert
Advert
Advert

STRES VE MOTİVASYONU ANLATTI

Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temsilciliğinin öncülüğünde "Stres ve Motivasyon" konferansı düzenlendi.

STRES VE MOTİVASYONU ANLATTI
STRES VE MOTİVASYONU ANLATTIHarran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Anfi salonunda düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Üniversitenin Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Asoğlu katıldı.
Açılış konuşmasını yapan İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Akdemir; “Cenabı- hak bizi bu dünyaya bir imtihan için göndermiş, sıkıntılarda bu imtihanın bir parçası. Hayatımızda görüyoruz ki çoğu güzellikler sıkıntılardan sonra meydana geliyor. Bazı zorluklardan sonra güzellikler var.Bu yüzden bu zorluklara sabretmemiz gerekiyor” diye konuştu.
Konferansta sanayileşmenin yaşamımıza kattığı sıkıntı ve strese değinen Yrd. Doç. Dr. Mehmet Asoğlu; “Sanayileşmenin çok yoğun olması, çok şeye sahip olma duygusu, ihtiyaç olmayan şeylerin arzu etmek ve istekleri ihtiyaç haline getirilmesi stresin en büyük nedenlerindendir. Ayrıca ekonomik zorluk, aile içi şiddet, ağır aile sorumlulukları, boşanma ve cinsel taciz olayları ve ağır eğitim şartları stresin neden olabileceği etkenlerin başında gelmektedir” dedi.

STRES, HEPTEN ZARARLI DEĞİLDİR
Stres bir fırtınaya benzeten Asoğlu; “Stres hep zararlı değildir önemli olan stresin zararlı kısımlarını bertaraf etmek.  Stres içerisinde olduğunu fark edemeyenler tıpkı kurbağanın sıcak suda yavaş yavaş pişmesigibi olurlar. Kişi kendini koyuverirse stres onupanikatakyapar. Bu da kişiye zarar verir duruma gelir” diye konuştu.

Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Stres ve Motivasyon konferans
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır