Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Magazin Harran Üniversitesi Hastanesi’nde İlkler Devam Ediyor

Harran Üniversitesi Hastanesi’nde İlkler Devam Ediyor

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne bağlı Araştırma ve Uygulama Hastanesi, gelişen öğretim üyesi kadrosu ve teknolojiye bağlı yenilikleri kullanarak, ilklere imza atıyor.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2012 Salı 15:35
Harran Üniversitesi Hastanesi’nde İlkler Devam Ediyor

Kurulduğu 1994 yılından beri birçok branşta ilimizde ve bölgemizde öncü olan, sağlık konusunda büyük şehirleri aratmayan Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, bugün 270 akademisyen, 30 dalda poliklinik hizmetleri ve 300 yatak kapasitesi ile yılda 248 bin hastaya bakmakta, 10 bin ameliyat ve 20 bin konsültasyonla (doktorların hastayı birbirlerine danışması) hizmet vermektedir.

Bölgenin en son sistem MR, Sintigrafi, Kardiyoloji Ultrasyonu, Diyaliz Ünitesi, Çocuk Acil, Fizik Tedavi Hizmetleri, son sistem olağanüstü tetkik klinikleriyle bölgedeki sağlık problemlerinin çoğunu sırtlamaktadır.

Araştırma ve Uygulama Hastanesi bir yeniliğe daha imza atarak ilimizin en büyük ve en kapsamlı akciğer kanser ameliyatlarını da yapmaktadır.

Hastanenin Kalp ve Damar Cerrahi Anabilim dalı olarak yapılan koroner by-pass ameliyatlarının yanı sıra kalp kapak ameliyatlarında metal kapak uygulamasının yerine biyolojik kapak uygulanmakta ve hastanın mevcut kapağı onarılmaktadır. Aynı poliklinikte kalp yetmezliğinde geçici yapay kalp kullanımı, doğumsal kalp hastalıklarında cerrahi tedavi ve damar tıkanıklıklarında ameliyatsız tedavi (endovasküler), varis tedavisinde ameliyatsız (lazer, skleroterapi) uygulanmaktadır.

Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim dalı birçok hastane ile (Balıklıgöl Devlet Hastanesi gibi ) hasta paylaşımı yapmaktadır.

Bu bağlamda 72 yaşındaki Mehmet Söylemez isimli hastanın sağ böbreğinden kalbine kadar yayılmış olan tümörler Kalp Cerrahı Prof. Dr. Mustafa Göz ve ekibi tarafından başarıyla alınarak bölgede yapılmayan bir ameliyat ilk defa başarıyla gerçekleştirilmiştir.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com