Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem HARRAN ÜNİVERSİTESİ EBYS SİSTEMİNE GEÇTİ

HARRAN ÜNİVERSİTESİ EBYS SİSTEMİNE GEÇTİ

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Elektronik Belge Yönetim Sistemine (EBYS) geçiş için çalışanlarına sistem kullanıcı eğitimi verildi.

Giriş Tarihi: 18 Eylül 2015 Cuma 17:29
HARRAN ÜNİVERSİTESİ EBYS SİSTEMİNE GEÇTİ


Harran Üniversitesinde 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında kullanıma geçeceği Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) kullanımı için Harran Üniversitesi Yenişehir Kampüsünde “Sistem kullanıcı eğitimi” verildi.

EBYS sisteminin, hâlihazırda birçok üniversitede kullanılan bir sistem olduğunu söyleyen Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ramazan Taşaltın; “EBYS ile gerek kurum içi birimlerimiz arası yazışmalarımızı gerekse diğer kamu kurum ve kuruluşları ile olan yazışmalarımızın bilgisayar ortamında yapılmasını sağlayacağız.
Bu sistemle birlikte yazışmaların standartlaşması, yazışmaların sevk, paraf ve onay sürelerinin kısaltılması, harcanan emek, zaman ve kırtasiye maliyetlerinden tasarruf edilmesi ve yazışmaların sağlıklı bir şekilde arşivlenmesi hedeflenmektedir. EBYS ‘ye geçiş ile ilgili çalışmalarımız başlatılmıştır. 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı başında sisteme entegrasyonun tamamlanmasını planlanmaktayız” diye konuştu.

EBYS eğitimini veren CBK Soft Uzmanı Gökay Görkem, bu program sayesinde eğitimle kurum bünyesindeki birimler arası yazışmaların veya diğer kamu kurum ve kuruluşları ile olan yazışmaların elektronik (bilgisayar) ortamda yapılmasını sağlamayı amaçladıklarını belirtti.
Görkem, "EBYS ile evraklar arşivlenebilir ve evraklara hızlı bir biçimde erişilebilir. İzin ya da farklı bir durumda, yerinize işlerinizi yürütecek kişiye vekâlet verilebilir. Evraklar kontrol edilerek personelin performansı değerlendirilebilir. Evraklara erişim izinleri verilerek güvenliği arttırılabilir. Elektronik imza ile kurum içi ve kurumlar arası yazışmalar, resmi olarak bilgisayar ortamında yapılabilir "açıklamasını yaptı.

Harran Üniversitesi Yenişehir Kampüsünde düzenlenen “Sistem kullanıcı eğitimi”ne Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ramazan Taşaltın, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Şerafettin Çelik, Genel Sekreter Abdülhalim Dündar ve Fakülte dekanları, yüksekokul müdürleri, daire başkanları ve sistem yöneticileri katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suriyeli genci dövüp bunu paylaştı-Tepkiler çığ gibi büyüdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com