Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Harran Üniversitesi Bir Başarıya Daha İmza Attı

Harran Üniversitesi Bir Başarıya Daha İmza Attı

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar cerrahisi Ana bilim dalının tertiplediği kısa adı ECMO olan ‘’ vücut dışı solunum ve dolaşım desteği ‘’ toplantısı yapıldı.

Giriş Tarihi: 12 Şubat 2013 Salı 15:53
Harran Üniversitesi Bir Başarıya Daha İmza Attı

Şanlıurfa Hilton otelde yapılan toplantıya il ve il dışından konu ile ilgili birçok bilim adamı katılırken, ilk sunumu Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahi AD başkanı Doç. Dr Mustafa Göz yaptı.
Oldukça verimli gecen toplantıda; erişkin, çocuk ve yeni doğan hastalarda ani ortaya çıkan kalp ve akciğer yetmezliği, boğulma, kazalar ve zehirlenmelere bağlı akciğer ve kalp desteğine ihtiyaç duyulan hastalarda, hastanın iyileşmesine kadar geçen sürede hastayı hayatta tutan bu sistem gündeme getirilerek tartışıldı.
Toplantı sonunda dünyada son 5 yılda yoğun kullanım alanı olmasına rağmen ülkemizde kullanımın sınırlı olduğu bildirildi. Harran Üniversitesi Kalp ve Damar cerrahisi kliniğinin ise ülkemizde V-v. ECMO uygulamalarında ilk sırada ve en deneyimli merkez olduğu vurgulandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com