Advert
Advert
Advert

Harran Üniversitesi 2012-2013 Akademik Yılı kesin kayıtları 3 Ekim -7 Eylül

Harran Üniversitesine bağlı Fakülte ve Yüksek okulları için kayıt tarihi belli olurken, yaklaşık 4500 öğrencinin kesin kayıt yapması bekleniliyor.

Harran  Üniversitesi 2012-2013 Akademik Yılı kesin kayıtları 3 Ekim -7 Eylül
Harran  Üniversitesi 2012-2013 Akademik Yılı kesin kayıtları 3 Ekim -7 Eylül

Harran  Üniversitesi 2012-2013 Akademik Yılı kesin kayıtları 3 Ekim-7 Eylül 2012 tarihleri arasında yapılacağı bildirildi.

 

Şanlıurfa Harran  Üniversitesi yeni akademik yıl kesin kayıtları 3 Ekim tarihinde başlayacak, 7 Eylül 2012 tarihinde sona erecek. Harran  Üniversitesi’ni tercih eden üniversite adayları kayıtlarını, Osmanbey,  yerleşkesinde yapabilecekler.

 

Harran Üniversitesi Rektör  vekili  Prof.dr. Ahmet Yılmaz, Harran Üniversitesine rekor sayıda öğrenci tercihinin olduğunu belirterek' Üniversitemiz 8 fakülte 10 MYO ve iki Yüksek okuluna yaklaşık 4500 öğrenci tercihte bulundu. bu sayının artmasını bekliyoruz. Özel yetenek sınavı ve ek kontejanlarla bu sayı beş bini bulacak. Üniversitede toplam öğrenci sayımız ise 17 bini aştı. Bu rakam Şanlıurfa ekonomisine büyük katkıdır. kayıt yapacak olan öğrencilerimiz için Otogarda standlar kuracağız, Osmanbey kampüsü için otobüs seferlerlerini sağlayacağız, öğrencilerimizin rahatlığı için her türlü kolaylık sağlanacaktır'dedi.

 

Öğrencilerden kayıt için istenecek belgeler hakkında yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi; ‘Lise Diplomasının aslı veya Geçici Mezuniyet Belgesinin aslı veya diplomanın kayıp olması durumunda Kayıp Belgesinin aslı (Noter onaylı suretler ya da bu belgeler dışında hiç bir belge kabul edilemez).. ÖSYS Sonuç Belgesinin internet çıktısı. Fotoğraflı Nüfus Cüzdan Fotokopisi, 6 adet 4.5x6 ebadında çekilmiş vesikalık fotoğraf. 2 adet Sarı Zarf (Küçük Boy), 6 Adet 1 TL.’lik Posta Pulu (Toplam 6 TL. Tutarında). Banka Dekontu (Normal öğretimde harçlar kaldırılmıştır. II. öğrenim öğrencileri Türkiye İş Bankası şubelerine TC Kimlik Numaraları ile öğrenim giderlerini 3-7 Eylül 2012 tarihleri arasında yatırabilirler...

Urfastar.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu