Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Harran Üniveristesine İlk Rektör Adayı Çıktı

Harran Üniveristesine İlk Rektör Adayı Çıktı

Şanlıurfa Harran Üniveristesine Rektörlüğünden istifa edip milletvekilliğine aday adayı olan İbrahim Halil Mutlu'nun yerine ilk rektör adayı çıktı.

Giriş Tarihi: 19 Şubat 2015 Perşembe 17:33
Harran Üniveristesine İlk Rektör Adayı Çıktı

Şanlıurfa Harran Üniveristesine Rektörlüğüne adalığını açıklayan ilk kişi Harran Üniversitesi Tarih Bölüm başkanı Prof. Dr. Abdullah Ekinci oldu.

Prof. Dr. Abdullah Ekinci 2014 yerel seçimleri öncesinde görevinden istifa edip, Şanlıurfa Büyükşehir belediye başkanlığı için AK Parti'den Aday adayı olmuş, ancak Celalettin Güvenç aday olunca tekrar eski görevine dönmüştü.

Prof. Dr. Abdullah Ekinci Kimdir

1967 Yılında Şanlıurfa’da doğdu. İlk ve Orta öğretimini Urfa’da yaptı. Uludağ Üniversitesinde İlahiyat ve Fırat üniversitesinde Tarih eğitimini aldı. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda öğretmen-idareci olarak çalıştı. Tarihi Anabilim Dalında “III.-XII. Yüzyıllar arasında Urfa’da Dini ve Fikri Hayat” adlı Yüksek Lisansını 1996 yılında tamamladı. 2002 yılında ise “IX.-XII. Yüzyıllar Arasında Ortadoğu’da Karmatilerin Siyasi, İdari, İktisadi, Sosyal ve Kültürel Faaliyetleri ” adlı teziyle doktorasını tamamladı. 2006 Yılında doçent oldu. 2012 yılında profesör oldu. 2007-2010 yılları arasında ise Fen Edebiyat Fakültesi dekan yardımcısı olarak görev yaptı. Halen Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölüm Başkanlığını yürüten Prof. Dr. Abdullah Ekinci, çalışma alanı olarak “Ortadoğu’da Fikir Hareketleri, Şehir Tarihi ve Kurumları, Ortadoğu ve Akdeniz havzasında oluşan siyasi, iktisadi ve sosyokültürel faaliyetler ile günümüz Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki tarihi kentler ve yerleşimlerdir.

www.balikligol.com

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com