Advert
Advert
Advert

Harran Tıpta Tiroid Okulu Eğitim Toplantısı

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı ile Endokrin Cerrahisi Derneğinin ortaklaşa düzenlediği “Tiroid Okulu Eğitim Toplantısı” Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yapıldı.

Harran Tıpta Tiroid Okulu Eğitim Toplantısı
Harran Tıpta Tiroid Okulu Eğitim Toplantısı admin


Genel Cerrahi Anabilim Dalı başkanı Prof. Dr. Ali Uzunköy’ün koordinesinde gerçekleştirilen programa, ECD Başkanı İstanbul Şişli Etfal Eğitim Araştırma Hastanesinden Doç.Dr. Mehmet Uludağ, İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesinden Prof.Dr.Adnan İşgör, İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden Prof.Dr.Özer Makay ve Prof.Dr.Gökhan İçöz, HRÜ Tıp Fak. Genel Cerrahi Kliniğinden Yrd.Doç.Dr. Yusuf Yücel, Yrd.Doç.Dr. Faik Tatlı, Yrd.Doç.Dr. Hüseyin Cahit Yalçın, Yrd.Doç. Dr.Osman Bardakçı ve asistanlar katıldılar. 
Teorik derslerden sonra canlı tiroid (guatr) ameliyatının yapıldığı eğitim toplantısına, İl merkezi ve ilçelerden, yakın illerden 40’a yakın Genel Cerrahi Uzmanı katıldı. Tiroid nodüllerine yaklaşım algoritmaları, güvenli uygulama stratejileri ve ameliyat sonrası yenileme tedavisi konuları, sunumlar ve panel eşliğinde konu ele alındı.
 İnteraktif katılımın yüksek olduğu toplantıda, İstanbul ve İzmir’den gelen, alanında üst düzeyde kariyeri olan öğretim üyeleri tarafından gerçekleştirilen tiroid ameliyatı, telekonferans sistemiyle, naklen canlı olarak, toplantı salonuna aktarıldı ve ilgiyle izlendi. Bölgemizde sık görülen guatr ve tiroid kanseri ve ameliyatlarına dair soru –cevap şeklinde, bilimsel interaktif tartışmalar yapıldı. Toplantıya bir süre katılan Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Ali Sarıışık, İstanbul ve İzmir ‘den gelen öğretim üyelerine teşekkür plaketleri verdi. Programın çok faydalı  ve verimli geçtiğini belirten Prof.Dr. Ali Uzunköy, toplantı bitiminde katılımcılara ve misafir öğretim üyelerine teşekkür ederek, Eylül 2017’de, Meme Cerrahisi ve Yara Bakımı konularında bilimsel toplantıları yapmayı planladıklarını söyledi. 

Harran Tıpta Tiroid Okulu Harran Tıp Tiroid Okulu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak