Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Harran Tıp Üroloji Alanında Uluslararası Eğitim Veriyor

Harran Tıp Üroloji Alanında Uluslararası Eğitim Veriyor

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim dalı yurtdışından gelen doktorlara eğitim vererek bir ilke imza attı.

Giriş Tarihi: 2 Haziran 2016 Perşembe 16:21
Harran Tıp Üroloji Alanında Uluslararası Eğitim Veriyor
Azerbaycan’dan gelen üç ay süre ile üniversitede uygulamalara katılan iki doktorun eğitimi, başarı ile sonlandırıldı. Güneydoğu Anadolu bölgesinde bir ilk olan bu eğitim süreci daha kapsamlı eğitimler için öncü teşkil etmektedir. Harran Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji kliniğinde başarı ile uygulanan, Laparoskopik ürolojik cerrahiler (kapalı ameliyatlar), endoskopik cerrahiler (Prostat-mesane-üreter taşı), peruktan (kapalı böbrek taşı), lazer kullanımı hakkında başta olmak üzere tüm ürolojik cerrahiler hakkında kapsamlı bilgi sahibi olan Dr. Mirhikmat Gıyasov ve İsmayil Huseynov ülkelerine döndüler.  Eğitimler sonunda sertifika takdimi yapıldı. Sertifika töreni sırasında konuşan Üroloji Anabilim Dalı başkanı Prof. Dr. Ercan Yeni; “Bu eğitim bir ilk oldu. Bundan sonra bu bilim dalında ve diğer birçok bilim dalında yurt içi ve yurt dışı talep eden doktorlarımıza eğitim vermeye devam edeceğiz. Şu an eğitimini başarı ile tamamlayan bu doktor arkadaşlar bir sonraki sene için tekrar hastanemize gelip eğitim almak istediklerini bildirdiler. Biz de buradan diyoruz ki bu kapı her zaman sizlere açık olacak. İnşallah burada aldığınız güzel eğitimle kardeş ülke Azerbaycan’da güzel hizmetlerde bulunursunuz” diye konuştu. Eğitimlerde Prof. Dr. Ercan Yeni, Doç. Dr. Halil Çiftçi ve Doç. Dr. Yiğit Akın başta olmak üzere, Yrd. Doç. Dr. Bülent Katı, Yrd. Doç. Dr. Eyyüp Sabri Pelit görev aldılar. Üç aylık eğitim sonunda memnuniyetlerini bildiren Azerbaycanlı doktorlar bir de başarılı sunum yaptılar.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da vicdansızlığın böylesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com