Advert
Advert
Advert

Sorunsuz ulaşım için devredeler...

Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine, (Harran Tıp) ulaşımda yaşanabilecek sorunlarının önüne geçebilmek adına 26 adet ek araç tahsis edildi.

Sorunsuz ulaşım için devredeler...
Sorunsuz ulaşım için devredeler...


Osmanbey Yerleşkesinde yapılan ve Şanlıurfa’nın en modern hastanesi olan Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinin ulaşımını çözmek adına, Büyükşehir Belediyesi tarafından mevcut hatta ek olarak 26 adet araç tahsis edildi. Küçük olan araçlar ise büyük araçlarla değiştirilip ulaşımın daha rahat olması sağlanacak.
15 ŞUBATTA AÇILIŞI YAPILACAK
Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ramazan Taşaltın konuyla ilgili; “Hastanemizin taşınma işlemleri için hastanemize geldik, hastanemizi denetledik ve inşallah 15 Şubatta açılışını gerçekleştireceğiz. Yoğun bakım ve diğer üniteler sırayla taşınacak. Ayrıca burada ulaşım ile ilgili çalışmamız oldu, belediyemiz mevcut hatta 26 tane ek araç tahsis edecek, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Nihat Çiftçi ve kurum yetkililerine bu desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.” Dedi.
KÖPRÜLÜ KAVŞAĞIN GENİŞLEMESİ LAZIM
Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başmüdürü Abdullah Göçmez; “Hastanemizin içerisinde bulunan tıbbi donanımları ve gerekli olan tüm malzemelerimizi tamamladık. Hastanenin dışında olan sorunları da çözmeye çalışıyoruz. Belediyemizden ulaşım sorunumuzu çözmesi adına destek istedik, sağ olsunlar yetkililer bugün yerinde incelemeler yaptı, yol sorunumuz kısmen çözülmüş oldu. İkinci bir sorunumuz Viranşehir yolundan ana caddeye hastanemize dönüşteki kavşakta ciddi bir sıkışma meydana gelecek, karayollarının bir an önce mevcut köprülü kavşağı genişletmesi gerekiyor. Bir diğer sorunumuz ise şuanda hastanede kullandığımız suyu DSİ kanalından alıyoruz, DSİ doğal olarak her sene belli dönemlerde suyu kesiyor, kanalları bakıma alıyor şuanda da kanalın temizliği yapılıyor. Bundan sonra su sorunu yaşamamamız için DSİ Bölge Müdürlüğünden tedbir almalarını rica ettik, bugünden itibaren suyumuzu bırakacaklarını bildirdiler, desteklerinden ötürü Bölge Müdürlüğü yetkililerimize de teşekkür ediyoruz.” Diye konuştu.
ULAŞIM SORUNUNU KÖKTEN ÇÖZECEĞİZ
Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama Müdürü Abdullah Keskin; “ Harran Üniversitesinin Osmanbey Yerleşkesinde olan Tıp Fakültesi hastanesinin açılışıyla ilgili bir çalışma yaptık, bu hatta yeni otobüsler aldık. Bunun yanında mevcut hattaki küçük araçların tamamını büyük araçlarla değiştiriyoruz. Son durak ile hastane arasında yaşlı ve engelliler için bir ring hattı oluşturuyoruz. Böylece buradaki hasta ve hasta yakınlarının ulaşım sorununu kökten çözülmüş olacak, pazartesiden itibaren bütün araçlar burada sorunsuz bir şekilde çalışmaya başlayacak ve yaklaşık iki dakikada bir hastanemize ulaşabilecek toplu taşıma araçlarımız mevcut olacaktır. Hastane hattımıza ek olarak 26 tane araç alındı, mevcut toplama merkezinden hastanemize aktarma yapılabilecek” dedi.

Harran Tıp Hastane Kesintisiz Ulaşım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı