Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Harran Tıp Fakültesinde Klinikler Tek Tek Kapanıyor

Harran Tıp Fakültesinde Klinikler Tek Tek Kapanıyor

Akademisyen temininde ve mevcut akademisyenleri uzun süre Şanlıurfa’da ve Harran Üniversitesi’nde tutma konusunda sıkıntı yaşayan Üniversite son yıllarda mecburi hizmet nedeniyle bazı kliniklerde hizmet sunamaz hale geldi.

Giriş Tarihi: 18 Nisan 2013 Perşembe 20:29
Harran Tıp Fakültesinde Klinikler Tek Tek Kapanıyor

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada; "Üniversitemizde son zamanlarda basında yer alan ve özellikle tıp alanında halkımızın sağlığını yakından ilgilendiren akademisyen tayinleri ile ilgili bir basın bülteni hazırlamayı ve kamu oyu ile paylaşmayı uygun görmüştür." denildi.

MECBURİ HİZMETTEKİ YANLIŞLIKLAR HARRAN ÜNİVERSİTEMİZ TIP FAKÜLTEMİZDE BAZI KLİNİKLERİ KAPATTIRIYOR

Haran Üniversitesi Basın Bürosundan Yapılan açıklamanın devamından şöyle denildi; Akademisyen temininde ve mevcut akademisyenleri uzun süre Şanlıurfa’da ve Harran Üniversitesi’nde tutma konusunda sıkıntı yaşayan Üniversite son yıllarda mecburi hizmet nedeniyle bazı kliniklerde hizmet sunamaz hale geldi.
Yaklaşık 1.700 bin nüfuslu Şanlıurfa ilinde çok kısıtlı fiziki şartlarla hizmet sunmaya çalışan Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde özellikle Üniversitemiz adına yan dal ihtisası yapan öğretim üyelerinin batı illerine tayin edilmeleri bu alandaki hastaların mağduriyetine yol açıyor.
Mesela, Çocuk Nefrolojisi bölümünde tek öğretim üyesinin yaklaşık 3 yıl önce Konya’ya tayin edilmesi nedeniyle (ki bu öğretim üyesi Urfalı olup isteği dışında ve Bakanlık düzeyindeki her türlü girişime rağmen gönderilmiştir) 3 yıla yakındır bu bölüm hastalarına hizmet verilememektedir. Yine tek çocuk alerji uzmanı öğretim üyesi Devlet hastanesine tayin edilmiş yaklaşık 1.5 yıl bölüm kapandıktan sonra öğretim üyesi mecburi hizmet bitiminde eş durumu nedeniyle üniversiteye dönebilmiştir. Yine Çocuk Hematoloji bölümündeki tek öğretim üyesi (doçent)yakın zamanda Eskişehir’e tayin edilmiştir.
Konu ile ilgili Üniversite idaresi Bakanlık nezdinde her türlü temasta bulunmuş ancak tayini engelleyememiştir. Yakın zamanda çocuk nöroloji bölümündeki tek öğretim üyesinin benzer durumla karşılaşması ihtimali yüksektir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Mehmet Akif İnan Devlet hastanesinin oto park sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com