Advert
Advert
Advert

Harran Tıp, çocuğu olamayan ailelere umut oldu

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin hizmete koyduğu ‘Tüp Bebek Merkezi’ çocuğu olamayan anne ve babalara umut oldu.

Harran Tıp, çocuğu olamayan ailelere umut oldu
Harran Tıp, çocuğu olamayan ailelere umut oldu admin

 Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin hizmete koyduğu ‘Tüp Bebek Merkezi’ çocuğu olamayan anne ve babalara umut oldu. Başhekim Yrd. Dr. Erkan Arslan,”Yaklaşık olarak 3,5 ay içerisinde başarı oranımız arttı. Gebelik oranı yüzde 25-30 arasında değişiyor resmi rakam olarak ifade edebilirim.” dedi.

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, yaptığı önemli operasyon ve çalışmalarla hastaların uğrak yeri olmaya başladı. Kısa bir süre önce faaliyete geçen ‘Tüp Bebek Merkezi’ anne ve babaların umudu olmaya başladı.

BAKANLIĞIN BELİRLEDİĞİ ORANI ÇOKTAN GEÇTİK

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi  Yrd. Doç. Dr. Erkan Arslan,”Yaklaşık olarak 3,5 ay içerisinde başarı oranımız arttı. Tüp bebek merkezi ile ilgili sistemi oturttuk. Bakanlığın beklediği oranı çoktan aştık. Gebe oranlarının artmaya başladığı, sistem oturdu. Cihazlarımız çok iyi. Gebelik oranı yüzde 25-30 arasında değişiyor resmi rakam. Bununla ilgili plan ve programı yaptık" diye konuştu.

BAŞKA İLLERDEN HASTA ALINMAYA BAŞLADI

Başhekimi  Arslan, Genetik Laboratuvar, DNA meteobilizmaları Türkiye’de bu tür mekanizmaların az olduğunu Van’dan, Gaziantep’ten Diyarbakır’dan hasta almaya başladıklarını söyledi.
(Ruhaajans)

Urfa’da çocuğu olamayan anne ve babalara müjde Urfa’da çocuğu olamayan ailelere müjde Urfa’da çocuğu olamayan harran tıp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle