Advert
Advert
Advert

Harran Kaymakamlığından Anlamlı Etkinlik!

Şanlıurfa Harran Kaymakamlığı, tüm Türkiye'nin şehitlerine ağladığı bir zamanda şehidini anmak için futbol turnuvası düzenledi

Harran Kaymakamlığından Anlamlı Etkinlik!
Harran Kaymakamlığından Anlamlı Etkinlik!

Şanlıurfa Harran Kaymakamlığı, Hakkâri Yüksekova Dağlıca Sınır Taburunda teröristlerin saldırısı sonucu Şehit olan Harranlı Uzman Çavuş İbrahim TAŞ’ın anısına futbol turnuvası düzenliyor.
Harran Kaymakamlığı, ilçede faaliyet gösteren Harran Ajansı ile beraber organize ettiği futbol turnuvası ile İbrahim TAŞ’ın anısını canlı tutmayı hedefliyor. Turnuvaya şehidin anısına “Bordo Bereliler” adı ile oluşturulan bir takım da katılıyor.
Turnuva Perşembe günü başladı ve on beş gün devam edecek. Turnuvada “Bordo Bereliler” takımıyla beraber toplam 16 takım var. Takımlarda toplam on kişi olarak sahaya çıkacak olan oyuncular yedi asil üç yedek oyuncu olacak şekilde top koşturacaklar. Bordo bereliler takımında oynayan kişiler öğrencilerden oluşuyor. En genç ikinci takım olan bordo berelilerde şehidin eşinin kardeşi de forma giyecek.
Takım oluşturma nedeni olarak Şehit İbrahim TAŞ’ın anısını yaşatmayı amaçladıklarını söyleyen takım oyuncuları şehit ailesini gururlandırmak istediklerini belirtti. On altı takımın katıldığı turnuva maçları Harran kaymakamlığı sosyal tesislerinde yapılıyor. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdikleri turnuva sonunda Birinci, ikinci, üçüncü olan takımlara ve centilmen olan takımlara Şehit Uzman Çavuş anısına kupa verilecek. Turnuva sonunda verilecek kupayı hangi takım kazanırsa kupayı şehidin ailesine hediye edecek.
Kaymakamımız Temel AYCA gerçekleşen turnuva hakkında yaptığı açıklamada amaçlarının birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını sporla geliştirmek olduğunu söyledi. Ayrıca Sayın Ayca; "Katılan sporcularımızı tebrik ediyorum. Anlamlı ve kardeşçe karşılaşmalar olacak. Amacımız; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını sporla geliştirmektir. Gençlerimizi sportif faaliyetlerin içine çekeceğiz" dedi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
 Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!
Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!